fbpx
Здоров'я
Як правильно відлучити дитину від гpyдей

Грамотно це зробити вам допоможуть наші поради. Повідомляє сайт Наша мама.

Не нашкодити собі

Якщо відлучення від гpyдей відбувається не різко, а поступово, в кілька етапів, то найчастіше ніяких неприємних відчуттів молода мама відчувати не буде. Важливо відзначити, що виділення з гpyдей можуть тривати ще деякий період, у деяких можливо навіть протягом декількох років. Головне, щоб жінка не відчувала ніяких бoльових відчуттів.

Зменшити вироблення молока

Плануючи розпочати відлучення дитини від гpyдей, краще допомогти своєму організму справитися із завданням. Для цього потрібно зменшити споживання рідини, і випивати не більше 1,5 літрів води в день.

Почавши відлучення перестаньте зціджувати

Щоб молоко перестало вироблятися, потрібно подати організму сигнал, що в ньому більше немає потреби. Тобто, ви стали менше годувати дитину, але при цьому не потрібно зціджувати молоко, що залишилося, через кілька днів воно перестане вироблятися в такій кількості.

Як впоратися з приливами молока

Перший час молоко ще буде вироблятися, якщо при цьому у мами виникають неприємні відчуття, можна полегшити гpyди, злегка зцідивши молоко. Пам’ятайте, повністю зціджувати не можна, тільки для полегшення стану. Також є спеціальні препарати для припинення лaктації, проте їх приймати варто тільки після рекомендації лікаря – гiнeкoлога або мaмoлoга. Їх прийом без контролю лікаря може привести до небажаних наслідків.

Як боротися з неприємними симптомами

Іноді трапляються ситуації, коли закінчення гpyдного вигодовування дається зовсім вже нелегко, і, крім припливів молока, у жінки піднімається температура, а в гpyдях виникають сильні болі.

В цьому випадку потрібно терміново звернутися за допомогою до лікаря, і не займатися самолікуванням, використовуючи давні методи, такі як перетягування гpyдей і прикладання капустяного листа. Спеціаліст оцінить ситуацію, і пропише препарати, які допоможуть позбутися від небажаних симптомів.

Читайте також:ЯК ПРАВИЛЬНО ПІДГОТУВАТИ ДИТИНУ РАННЬОГО ВІКУ ДО ВСТУПУ В ДИТЯЧИЙ САДОК