fbpx
Технології
По всьому світу поширюється вірус-вимагач

По всьому світу з 12 травня поширюється вірус-вимагач, який блокує доступ до комп’ютера і вимагає викуп за розблокування. Зараження зареєстровані і в Україні. В Росії зараженню піддався мобільний оператор «Мегафон».

Повідомляє Медуза.

Поширення вірусу WannaCrypt (його також називають WCry) почалося вдень 12 травня. Однією з перших атаці піддалася Іспанія; там жертвами стали найбільша телекомунікаційна компанія Telefónica, газова компанія Gas Natural, Iberdrola, що займається поставками електрики, банк Santander і філія консалтингової компанії KPMG. У Великобританії хакери атакували комп’ютери системи охорони здоров’я . По всьому світу виявилися заражені десятки тисяч комп’ютерів.

Вірус зашифровує всі файли на комп’ютері і вимагає викуп. Як видно з скріншотів, в кожній країні на екрани виводиться повідомлення на мові цієї держави: у Великобританії – англійською, в Іспанії – на іспанському, в Росії – російською. Розмір викупу скрізь однаковий – 300 доларів США в біткоіни. На виплату дається три дні, потім сума збільшується вдвічі. «Медуза» перевірила кілька гаманців, на які зловмисники вимагають переводити біткоіни; виявилося, що до 22:00 12 травня на них надійшло 32 перекази по 300 доларів.

 

Про ранні версії вірусу WannaCrypt стало відомо ще в лютому 2017 року. Він працює тільки на операційній системі Windows. Як пише Motherboard, вразливість, яку використовує вірус, схожа на ту, що використовувалася Агентством національної безпеки США. За останній час хакери опублікували кілька готових інструментів АНБ для використання таких вразливостей – схоже, інші хакери ними скористалися для створення вірусу-здирника.

Microsoft закрила уразливість , яку використовує вірус, в березні. На сайті виробника Windows опубліковано повідомлення із закликом оновитися. Всі, хто виявився заражений, ймовірно, не оновилися.

Як заражаються комп’ютери, в прямому ефірі можна подивитися на цій карті . На ній видно, що атаці піддалися користувачі майже по всій Європі, в США, Китаї, Латинській Америці. По всьому світу заражені десятки тисяч комп’ютерів .