fbpx
Дозвілля
Перевірте! Світ без скарг. Зміни своє життя за 21 день

Наприклад, пастор Єдиної Церкви Христа із Коннектикут-Сіті на ім’я Уїлл Боуен запропонував своїм парафіянам просту ідею:

не скаржитися.

Ідея цілком американська за своєю суттю й базована на класичному «keep smile»: якщо старанно посміхатися, то не тільки людям буде приємніше, а й самому стане легше і краще. Добре зерно в його пропозиції, безумовно, є, і скористатися його пропозицією зовсім неважко.

Після того як у липні 2006 року пастор Боуен виступив на шоу Опри Уїнфрі, популярність ідеї вельми зросла, виникла міжнародна асоціація «Світ без нарікань» (яка позиціонує себе як нерелігійна, недержавна і некомерційна) та об’єднання «Фіолетовий браслет», члени якого походять уже зі 106 держав нашої планети.

Отже, про що йдеться і чому фіолетовий браслет?

«Ми самі себе вбиваємо», – сказав пастор Боуен в одному з інтерв’ю 2007 року (після телешоу Опри у нього було чимало публічних виступів, а також вийшла книжка «Світ без нарікань»). Тобто не тільки наші слова залежать від наших думок, але й те, що і як ми говоримо, впливає на наші емоції та вчинки. Виявляється, ми всі дуже часто скаржимося, критикуємо, пліткуємо. Не вірите?

Перевірте!
Уїлл Боуен запропонував усім, хто хоче змінити своє життя на краще, надягти звичайний браслет фіолетового кольору і впродовж 21 дня жити без нарікань, критики, пліток і незадоволення. Якщо за ці дні людина забувала про постанову і вимовляла «заборонені» слова, то була зобов’язана перевісити браслет з однієї руки на іншу і розпочати відлік днів заново. Продовжувати доти, доки браслет не протримається на одній руці 21 день поспіль.

Наслідок такого експерименту перевищив усі очікування. Люди, які включилися в програму, змінилися до невпізнаваності. Це не залишилося непоміченим, і їхні друзі своєю чергою включалися в програму. На сьогодні вона охопила вже близько 6 млн. осіб, за підрахунками на сайті асоціації «A Complaint Free World».

Як це працює?

По-перше, важливий сам настрій. Уже з моменту пробудження ви знаєте, що вам не можна говорити про негатив, а найкращий спосіб для цього – почати помічати позитив у собі, оточуючих та довколишньому світі.

По-друге, зростає самоконтроль: над собою, своїми думками й тим, що ви говорите, а це важливо для будь-якої людини. Варто розпочати вчитися, і з часом це виходитиме дедалі більш усвідомлено.

По-третє, за час експерименту ви дізнаєтеся багато нового про себе, своє мислення та свій спосіб життя.

«Сила позитивного мислення», один із ключів популярної психології, звичайно, не є ані благодаттю, ані молитвою. Про це варто пам’ятати, щоб не збитися черговий раз зі шляху, поклавшись на «нову чудесну методику», а потім борючись із черговими труднощами. Але як одна з психологічних «підпірок», особливо для людей пригнічених, цей метод цілком може стати допоміжним.

Зрештою, свіже повітря саме по собі не лікує неврозів, але лікарі наполягають на корисності прогулянок у таких випадках.

Читайте також: ЯК ПІСТ МОЖЕ ЗМІНИТИ ВАШЕ ЖИТТЯ

За матеріалами: CREDO