fbpx
Дозвілля
Один з найкращих способів замаринувати шашлик

Загалом, такий спосіб маринування цікавий за кількома параметрами: маринується досить швидко (40 хвилин), м’ясо в маринаді без холодильника три доби нормально себе почуває (ну, при спеці, я все-таки, не став би ризикувати, звичайно, але при 25-28 градусах – нормально, головне на сонце не ставити), і дуже швидко прожарюєтся – рази в півтора-два швидше, ніж зазвичай.

Спеції. Ну, з одного боку до смаку, але дещо є важливе: перець (з пекучих) тільки чорний, для аромату – запашний. Вкрай бажаний коріандр. Це все потрібно зробити досить грубого помелу – без шматочків, але і не в порошок. На дно емальованої посудини ллємо мілілітрів 150-200 олії, закидаємо спеції.

Це ще не все. Якщо хочете, можна залишити на такому рівні, але можна і пряним м’ясо зробити. Ну, якщо змішувати лінь, можна хорошою хмелі-сунелі насипати, але взагалі – травички по смаку. Суха кінза (тільки трохи) і тархун вітаються.

Сіль – розраховуйте на кількість м’яса. Гарненько перемішуємо. І залишаємо насичуватися.

Далі нам потрібна цибуля. Багато. Півкіло на півтора кілограма м’яса, як мінімум. Ще одна тонкість, але вже від іншої людини з Кавказу … Грузина на цей раз: цибулю чистимо, але носики і хвостики не відрізаємо. Цибулинки, зрозуміло, краще невеликі брати. І ріжемо їх уздовж, четвертинками (якщо завеликі, можна на 6 частин). Одну, найдрібнішу, або половинку дуже дрібно кришимо і гарненько жмакаєм з невеликою кількістю солі. Все кидаємо в маринад, гарненько вимішуємо.

Тільки тепер справа доходить до м’яса. Скажу чесно: в такому маринаді навіть суха яловичина вийде досить непогано, але краще за все взяти свинячий ошийок. М’ясо ріжемо крупно, соковитіше вийде. Ну, якщо баранину візьмете, можна і дрібніше.

Закидаємо в маринад, гарненько, мнучи, рукою вимішуємо. Цибулинки, які виявилися на поверхні, повертаємо зрізами до м’яса і придавлюємо.

Якщо планується смажити не найближчим часом, раджу поверх ще приперчити і залити олією так, щоб м’ясо було покрито повністю.

Ну а далі – вогнище .. М’яско … Нанизуємо за класикою: м’ясо-цибуля-м’ясо. По краях – м’ясо. А ось тепер поясню, чому цибуля різалася саме так. На шампур її потрібно нанизувати, протикаючи від внутрішнього шару назовні кожну четвертинку. Тоді Ви заціните, що таке справжня зашашличена цибуля! носик і хвостик обгорять і залишиться смачнезна запечена з м’ясом цибулина.

Тепер поясню, чому такий шашлик смажиться швидше: олія, витоплюється і вигорає, прогріваючи його зсередини, але при цьому не дає пересушити. Єдине що – капаючи, жир частіше підпалює вугілля, тому стежити потрібно і тушкувати, якщо що.

Ну і перевертати їх частіше бажано. Смачного всім!

facebook