fbpx
Дозвілля
Одного разу Семен прийшов з нічної зміни раніше, ніж звичайно. Досить рано, щоб здивуватися: дружини вдома явно не було. І тоді в його голові пролунав перший тривожний дзвіночок. Що робити? Він вирішив піти і «прийти вчасно». Кілька годин він провів в автомобілі в сусідньому кварталі, а коли повернувся додому, дружина солодко спала

Семен не розумів, чому його дружина-домогосподарка постійно виглядає втомленою і не завжди встигає впоратись з домашніми справами. Коли він приходив з нічних змін, то вона ще спала. І могла проспати до обіду, хоча навіть він, до цього часу вже встигав прокинутися і прийти в себе.

Коли ж він приходив ввечері, то часто Іра була якоюсь задумливою і розсіяною. Але ж, коли вони вирішили, що вона не буде працювати, Семен очікував, що його зустрічатиме з роботи усміхнена і сяюча дружина!

Ні, він не міг поскаржитися на те, що вона погано до нього ставиться, але щось його насторожувало. Причому, спочатку все йшло дуже добре, але одного разу дружина стала, ніби іншою людиною. Хтось говорив, що вона просто засиділася вдома, а один з друзів прозоро натякнув, що у неї з’явився інший чоловік.

Семен тоді не надав цьому значення, але одного разу прийшов з нічної зміни раніше, ніж звичайно. Досить рано, щоб здивуватися: дружини вдома явно не було. І тоді в його голові пролунав перший тривожний дзвіночок. Що робити? Він вирішив піти і «прийти вчасно». Кілька годин він провів в автомобілі в сусідньому кварталі, а коли повернувся додому, дружина солодко спала.

Він ліг поруч, але заснути не міг. Думав, як йому вчинити. У такій ситуації він опинився вперше. Брат порадив йому не поспішати. Якщо у дружини хтось є, то вона буде все заперечувати. Так що краще прикинутися, що він їде у відрядження. Тижня цілком достатньо, щоб з’ясувати, чим займається дружина.

Втім, Семену вистачило кількох вихідних днів, які він взяв за свій рахунок. Він зробив все, як запропонував йому брат. Сказав дружині, що його відрядили по роботі на курси підвищення кваліфікації. Вона себе нічим не видала. Допомогла зібрати чоловікові речі і обійняла на прощання.

Чоловік зачаївся і почав стежити за власною дружиною. Ніколи не думав, що йому доведеться це робити. Але і здаватися просто так він не збирався. Йому потрібна була правда. Зранку дружина вийшла з дому з великою сумкою. Вона сіла в тролейбус, а Семен поїхав за нею. Але в якийсь момент він відволікся і не побачив куди саме подалась його дружина. Довелось новачку-детективу повернутись ні з чим. Дружина з’явилася після обіду. Виглядала злегка втомленою і пригніченою.

Наступного дня вона залишилася вдома. Проте ближче до вечора знову з’явилася на порозі з тією ж сумкою. Тепер-то він точно все з’ясує! І він з’ясував: вони доїхали до великої червоної будівлі, де був розташований обласний будинок для людей похилого віку.

Невже у неї там хтось знайомий і тому вона така засмучена? Тільки потім він зрозумів, що години прийому вже явно закінчилися. Трохи почекавши він вирішив, що дружина до ранку не повернеться. Семен подався додому.

Ноутбук дружини був в сплячому режимі, тому, коли він натиснув кнопку, той прокинувся. Іра не закрила браузер, і Семен побачив вкладку з групою в соцмережі. Це була якась волонтерська організація. Він побачив обговорення «Графік чергувань» і прізвище своєї дружини. Всі її чергування збігалися з тим часом, коли він працював.

Спочатку чоловік довго мовчав. Потім зітхнув з полегшенням. Він залишився вдома і став чекати дружину. Ірина прийшла пізно і знову пригніченою. Вона побачила чоловіка, але навіть не здивувалася. Вона була така засмучена, що просто попросила її обійняти  і сказала: « Я так тебе кохаю. Ми ж завжди будемо разом, так. До самого кінця разом?».

Виявилось у той день відійшла у вічність одна з Іриних підопічних. Вона проживала у тому будинку разом із чоловіком адже той за станом здоров’я просто не міг доглядати дружину сам. Ірину так вразила реакція старенького на те, що дружина першою пішла у вічність, що жінка ще довго не могла прийти в себе.

Семен тепер теж волонтер разом із дружиною. Чоловічі руки там теж знадобились. Вони довго сміялись над сумнівами Семена і розповіддю про стеження. Але головне – вони щасливі разом.

Передрук без гіперпосилання на intermarium.com.ua – заборонено.

Головна картинка – pexels.