fbpx

Ноутбуки без української розкладки – порушують законодавство

Ноутбук без української розкладки – це порушення прав споживачів. Таке рішення виніс суд Львова за позовом громадського активіста Святослава Літинського. Чоловік поскаржився на відсутність українського маркування на купленому ноутбуці.

“Я придбав в інтернет-магазині ноутбук HP proBook Gl 450. Виявив на ньому відсутність маркування клавіатури українською мовою. Звернувся до сервісного центру. Відповідно до законодавства, протягом 14 днів техніки мали б усунути недоліки. Нанести маркування мені відмовили. Я звернувся до суду про стягнення з магазину неустойки за кожен день затримки усунення недоліків. Це – 1% від вартості товару. Суд задовольнив позов і стягнув із магазину неустойку за 29 днів у сумі 3609 гривень”, – розповідає Gazeta.ua громадський активіст Святослав Літинський.

Суд встановив, що фактично всі ноутбуки, які не мають української розкладки та відповідного маркування, порушують закон.

Захистити свої права споживача під силу кожному, каже активіст.

“У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків споживач має право вимагати безоплатного усунення недоліків товару. Недолік – це будь-яка невідповідність продукції вимогам нормативно-правових актів,нормативних документів, умовам договорів чи наданій виробником інформації про продукцію. Недолік – це й маркування товарів чи інструкції про їх застосування без використання державної мови”, – розповідає Літинський.

Наразі лише виробники ASUS та Lenovo мають кілька моделей ноутбуків з маркуванням розкладки клавіатури українською мовою.

“Lenovo розпочала це робити після кількох судових позовів, які я заявляв. Суд із виробниками ноутбуків не перший. Зараз ще триває розгляд в касаційній інстанції справи щодо ноутбука Lenovo. Також Шевченківський районний суд Києва днями має винести рішення щодо іншого ноутбука тієї ж марки, а Голосіївський суд Києва відкрив провадження у новій справі. Нещодавно продавець добровільно у досудовому порядку усунув недоліки ноутбука Dell та наніс маркування на товар українською”, – каже активіст.

Це вже не перший випадок, коли Святослав Літинський бореться за державну мову з українськими компаніями. Раніше йому вдавалося виграти позови проти Samsung, “Приватбанку” та “Пузатої Хати” у схожих випадках.

Читайте також: Дивний похорон кілера Вороненкова: повна тиша і загадковий чорний прапор (відео)

Джерело.

You cannot copy content of this page