fbpx
Дозвілля
Ні за що не здогадаєтесь, що роблять ці люди в болоті! А ми ж потім це їмо …(фото, відео)

Чи замислювався ти коли-небудь над тим, як збирають журавлину? Адже це дуже дрібні ягоди, які ростуть біля самої землі. Збирати їх – суцільна мука! Поки назбираєш козуб ягід, спина німіє, а руки-ноги відвалюються від втоми.

Так звідки ж стільки журавлини на прилавках супермаркетів? Але ж, крім свіжих ягід, продаються ще журавлинні джеми, морси та інші солодощі … Це ж скільки потрібно працівників, щоб зібрати таку величезну кількість ягід!

Виявляється, в наші дні збір журавлини теж механізований. А сам цей процес настільки незвичайний, що про нього не гріх розповісти докладніше.

Для того щоб журавлину можна було збирати автоматизованим способом, її вирощують на спеціальних плантаціях-чеках.

 Поля, на яких вирощують журавлину, в чомусь схожі на рисові плантації. З усіх боків вони оточені земляними брустверами, які при потребі надійно утримують воду всередині чека.

Читайте також: ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ВЧОРАШНІЙ ЧАЙ

Коли журавлина дозріває, в ній утворюються невеликі порожнечі. Через це ягода стає легше води і плаває на поверхні. Тому, щоб зібрати урожай, чеки затоплюють на 50 сантиметрів, а потім збивають воду спеціальним комбайном.

Після цієї процедури стиглі ягоди відриваються від стебел і спливають на поверхню.

Плаваючі ягоди журавлини зганяють тралом в один кінець чека, звідки просто вичерпують чисту і промиту журавлину!

 Втім, далеко не вся журавлина збирається таким способом. Елітні її сорти як і раніше збирають вручну. Зібрані ручним способом ягоди довше зберігаються, але трудовитрати величезні – для прибирання одного гектара журавлини потрібно найняти 60 робітників!

Тому основна маса цих ягід збирається механізованим способом. А відео цього дійства виглядає просто фантастично!

Ось так ці смачні і корисні ягоди потрапляють на прилавки магазинів. Розкажи своїм друзям про те, як збирають журавлину. Упевнений, що вони чимало здивуються цьому!

klyukva1

klyukva

Джерело.