fbpx

“Не боїться температури в -70”: Китайські вчені винайшли акумулятор, який може працювати за будь-яких погодних умов

Китайські вчені із Фуданського університету в Шанхаї створили унікальний акумулятор, який не боїться температури в -70 градусів за Цельсієм. Відомо, що інші літій-іонні батареї не витримують таких погодних умов, відтак не здатні виконувати свої функції.

Про це повідомляє видання Scіence Nеws.

Нова розробка китайських вчених дозволить створити універсальні акумулятори, які зможуть функціонувати в найхолодніших місцях Землі та навіть в Космосі.

За словами інженерів, звичайний літій-іонний акумулятор складається з електродів, які розмежовані пористим сепаратором з електролітом. Заряд переносить позитивно заряджений іон літію. Відтак при пониженні температури іонам складніше “пробиватися” в електролітний матеріал. Саме через такі властивості звичайний акумулятор є менш ефективним при низьких температурах.

Читайте також: Москва визнала борг в 2,5 мільярда доларів перед Україною (відео)

Водночас нова батарея містить особливий вид електроліту, що забезпечує легке переміщення іонів між електродами навіть при екстремальних температурах. Акумулятор утримує 70% заряду, як при кімнатній температурі, так і при -70 градусах Цельсія, в той час, як звичайна батарея може виробляти лише 12% енергії при -40 градусах.

Розробники представили свій винахід 28 лютого. Наразі проводяться тестування нового акумулятора. Деякі із науковців припускають, що нова батарея потребуватиме багато часу для доопрацювання неполадок.

Джерело.

You cannot copy content of this page