fbpx
Технології
Найбільша всесвітня кібератака: Україна опинилася в епіцентрі удару (карта)

В Україні, Росії і на Тайвані вірусом у результаті хакерських атак заражені не менше 57 тисяч комп’ютерів. Про це повідомив співробітник компанії Avast, яка розробляє антивіруси, Якуб Кроустек у своєму блозі. Він уточнив, що хакери в основному орієнтовані на Росію, Україну і Тайвань.

Крім того, були заражені великі установи: лікарні в Великобританії і телекомунікаційна компанія в Іспанії.

За словами співробітника компанії, активність вірусу помітили о 8 годині ранку. Уточнюється, що хакери змінюють назви постраждалих розширень файлів “.WNCRY”, тому, наприклад, заражений файл буде виглядати приблизно так: original_name_of_file.jpg.WNCRY.

Читайте також:  SIM-карту в Україні можна буде купити за новими правилами: подробиці

Кроустек розповів, що вірус блокує комп’ютери, а за відновлення роботи і дешифрування файлів хакери просять $300 в біткоінах. У повідомленні хакерів є таймер зворотного відліку часу та інструкція по оплаті викупу.

Тим часом Румунська служба інформації повідомила, що Бухарест відбив спробу кібернетичної атаки проти урядової установи.

У Румунії стверджують, що “швидше за все спроба була зроблена організацією, асоційованою з угрупованням кібернетичної злочинності APT28/Fancy Bear”.

Нагадаємо, раніше стало відомо про хакерську атаку лікарень у Великобританії: госпіталі припинили прийом пацієнтів, хакери почали вимагати від медустанов викуп.

Джерело.

facebook