fbpx
Дозвілля
Мудрі слова султана Сулеймана про євреїв. Знімаю перед ним капелюха!

Сулейман Пишний… Цей правитель справедливо вважається найвеличнішим султаном з династії Османів, оскільки при ньому Оттоманська Порта досягла апогею свого розвитку.

Якщо вірити історичним даними, крім приголомшливих лідерських якостей, султан Сулейман володів незмірною мудрістю. На жаль, в світі існує не так багато людей, у яких можна чогось повчитися.

Відеоролик, представлений нижче, – це уривок з популярного серіалу сучасності, «Величне століття». Зрозуміло, історична правда в кінострічці підпорядкована авторським задумам, проте промова султана, дійсно зачіпає за живе. Це великі слова, сказані великою людиною, і я знімаю капелюха!

Сулейман починає свою полум’яну промову такими словами: «На землях, якими я керую, євреї будуть вільно сповідувати свою релігію і говорити на своїй мові».

На що його слуга відповідає, що настільки лояльне ставлення до євреїв може привести до поганих наслідків: прибулі чужинці поставлять під загрозу спокій і стабільність в імперії.

Правитель продовжує: «Що скажеш про ці квіти?»

«Кількість барв вражає, повелитель», – відповідає опонент. Потім султан Сулейман наказує забрати частину квітів і залишає на столі квіти одного кольору.

«А зараз?» – Запитує він.

«Так гірше, повелитель», – визнає Рустем.

І тут Султан Пишний вимовляє монолог, який викликає захоплення: «Всевишній любить різноманітність, Рустем. Інакше б він створив лише один вид квітів, один вид птахів, однакових людей. Однак подивись: всі ми дуже різні. Цей стіл був гарний, тому що на ньому були найрізноманітніші квіти. На землях, якими я керую, всі, незалежно від мови і віросповідання: християни, мусульмани і іудеї – повинні жити разом щасливо і мирно, як ці квіти. Світ різноманітний – це великий дар небес».

Можеш побачити цю сцену на відео.

Мудра людина і правитель! Шкода, але в наш час таких мало… Напевно, всі, хто подивиться цей ролик, задумаються і зроблять висновки, а ще захочуть поділитися цими мудрими словами з усіма.

facebook