fbpx
Дозвілля
Моя знайома Марина прийшла з роботи, відкрила холодильник і застигла в подиві. Побачила підписи на всіх продуктах. Чоловік поділив практично все. “Твої овочі – мої овочі. Твої йогурти – мої йогурти. Твій сир – мій сир. Мої шпроти. Твоя сметана. Зліва його продукти лежать, праворуч мої”

Загальним залишилося тільки м’ясо в морозилці. Тепер, головне, не переплутати і не взяти чуже. Рік прожили в шлюбі, і ось чоловік вирішив, що так буде зручніше.

Дріб’язкові люди відрізняються дитячим егоцентризмом, бачать реальність тільки своїми очима. Їм важко зрозуміти, яке відразливе враження справляють їхні вчинки. Відштовхує не тільки скнарість( “не з’їж, дружино, мій йогурт”), а й факт, що людині не соромно ділити морквину і сметану з близькою людиною. Так відбувається, коли особистість захоплена зарядом минулого, не виросла у великого, сильного, щедрого. Людина мала там, де залишився дитиною, якій мало і яка змушена триматися за цукерку, монетку, іграшку. Це і є її світ – простий і убогий.

Дріб’язковість як риса характеру властива і жінкам. Років двадцять тому працювала в редакції ділового журналу. Якось привезли продукти, щоб ввечері посидіти колективом, відзначити жіночий день. Одна з колег хотіла піти раніше, в ресторані чекав чоловік. І тут застілля не хотілося пропустити. Що робити? Кинулася накривати на стіл, хоча інші ще працювали. Нарізала, розклала і почала сама їсти все, що потрапляло в поле зору. З боку картина виглядала лякаюче. Доросла добре одягнена жінка метушиться біля столу і квапливо їсть ковбасу, оливки, шматки копченої курки, фрукти. Потім відкрила сік, випила кілька стаканів і тільки тоді вже попрощалася з нами і поїхала.

Пильно стежать за дрібницями ті, кому не вистачило в дитинстві уваги, підтримки, доброго слова, щедрого подарунка, ласки і любові. Вони на речі навколо проектують злість, смуток і страх. Дрібниці стають надзвичайно важливі. Тоді був безпорадний, а зараз можеш підписати: “Твої овочі – мої овочі. Твої йогурти – мої йогурти. Твій сир – мій сир. Мої шпроти”. Все під контролем, і начебто нічого страшного, але іншим жити з такою людиною важко.

Фото ілюстративне.