fbpx
Технології
Microsoft заявив про кібер-атаки росіян на Windows

Корпорація Microsoft заявила, що за останніми кібер-атаками, під час яких була використана недавно виявлена дірка в системі безпеки Windows, стояла група хакерів, яку раніше пов’язували з російським урядом і атаками на політичну систему США.

Про це повідомило у вівторок з посиланням на компанію інформагентство Reuters, пише «Телеграф».
«Виробник програмного забезпечення повідомив на своєму сайті, що мала місце невелика кількість атак з використанням «спрямованого фітингу» в електронних листах з боку хакерської групи, відомої як «Strontium», яка також має назви «Fancy Bear» і APT28», – йдеться в повідомленні.

При цьому наголошується, що компанія-виробник ПЗ не виявила постраждалих користувачів.
Заява Microsoft про нові атаки, пов’язаних із Росією, прозвучало після того, як Вашингтон звинуватив Москву в безпрецедентній хакерській кампанії, спрямованій на дискредитацію та зрив виборів у США. Уряд США минулого місяця офіційно звинуватило Кремль у зломі поштового сервера Демократичної партії і подальше оприлюднення його вмісту в WikiLeaks і на інших ресурсах. Росія заперечує ці звинувачення.

Читайте також:ВИНАЙШЛИ АКУМУЛЯТОР ДЛЯ СМАРТФОНА, ЩО РОЗРЯДЖАЄТЬСЯ РАЗ НА 20 РОКІВ

Американські експерти в питаннях кібер-активності РФ повідомили інформагентству, що група «Fancy Bear» працює, головним чином, від імені ГРУ (військової розвідки Росії). Саме її в американському розвідувальному співтоваристві пов’язують зі зломом серверів керівництва Демократичної партії США.

У Microsoft відзначили, що патч для захисту користувачів Windows проти виявленої загрози вийде 8 листопада, якраз у день виборів в США. У той же час поки не ясно, чи була використана уразливість Windows в недавніх кібер-атаках на політичні системи Сполучених Штатів.

Джерело.