fbpx
Дозвілля
Косметолог радить, як позбутися чорних крапок на носі

Звiдки вони беруться? Що краще: видавити чи змити? Як це робити правильно? Знову, знову нiжна шкiра вашого носа вкрита цими неприємними чорними крапочками. А з ними, як ретельно i густо не накладай тональний крем, якi коректувальнi засоби не використовуй, iдеального макiяжу не зробиш, iдеально доглянутого вигляду не досягнеш. Що ж робити? Як позбутися цих огидних чорних крапок? Як запобiгти їх появi?

Звiдки вони беруться?

“Чорнi крапки, тобто точковi вугрi, найчастiше i в найбiльшiй кiлькостi з’являються на носi, бiля його основи, а також на чолi та пiдборiддi. Саме у цих мiсцях протоки сальних залоз найбiльш розширенi. Бруд, пил, якi
потрапляють на обличчя, цi протоки закупорюють, накопичуються в них, аж поки не стають добре помiтними. Причому поява точкових вугрiв вiд типу шкiри не залежить — вони з’являються i на сухiй, i на жирнiй шкiрi у жiнок i в чоловiкiв, у пiдлiткiв i в дорослих людей”, — розповiдає косметолог
Алiна ЛИНЕЦЬ.

Видавити чи змити?

Найпопулярнiший спосiб видалення цих чорних крапок — просто видавити,мабуть, хоч раз випробував кожен iз нас. Однак таким чином ви перешкоджаєте нормальнiй роботi сальних залоз, адже, видушуючи вслiд за “крапкою” i секрет залоз, ви змушуєте їх працювати у прискореному режимi, а можливо, надмiру сильним натисканням навiть деформуєте.

Набагато ефективнiший спосiб боротьби з чорними крапками — регулярне змивання їх. Щоправда, для цiєї процедури звичайних мила, гелю чи косметичного молочка не достатньо. Розчинити й знебарвити чорнi крапки можна за допомогою столового оцту, 3-процентного розчину перекису водню чи лимонного соку. Ними шкiру обличчя можна очищати щодня, кожного тиждня змiнюючи засiб. Якщо ж це не допоможе, варто зробити парову ванночку (потримати обличчя 5 — 10 хвилин над мискою з гарячою водою, до якої можна додати вiдвар ромашки, морську сiль), а пiсля того провести чистку.

* Якщо маєте жирну шкiру обличчя, нанесiть на тi дiлянки, де утворюються чорнi крапки, мильний крем, змiшаний iз розтовченою сiллю, залишiть на 2 — 3 хвилини, а тодi змийте теплою водою. Потiм умийтеся холодною водою, щоб звузились пори шкiри.

* Якщо у вас суха шкiра, то змастiть тi дiлянки обличчя, де утворюються чорнi крапки, жирним кремом, оливковою олiєю або ж накладiть масляну маску.
Пiсля того легенько ввiтрiть у шкiру дрiбно розтовчену сiль. Залишiть на 2– 3 хвилини, а тодi змийте теплою водою. Потiм умийтеся холодною водою.

Таке “генеральне прибирання” обличчя не можна робити частiше, нiж 2 — 3 рази на мiсяць.

Регулярний догляд — запорука успiху

Щоб чорнi крапки якнайрiдше докучали вам, ретельно i регулярно дбайте про свою шкiру: акуратно очищуйте її перед сном засобами, якi пiдходять для вашого типу шкiри, раз на тиждень робiть паровi ванночки, накладайте очущувальнi маски. Захищайте шкiру обличчя вiд пилюки, змащуючи її зранку
пом’якшувальним кремом.

Раз на 2 — 3 днi варто ввечерi вмивати обличчя висiвками або розтовченими вiвсяними пластiвцями, змiшаними з пiдсоленою водою (1 чайна ложка висiвок чи пластiвцiв на склянку води). Жирну шкiру з забрудненими порами можна очищувати сумiшшю подрiбнених вiвсяних пластiвцiв i питної соди (1 чайна
ложка соди на 1 склянку пластiвцiв), розведеною склянкою пiдсоленої води.
Для приготування цих засобiв бажано використовувати морську сiль. Але,розчинивши її у водi, слiд дочекатися, коли вона вiдстоїться, i вiдокремити осад (наприклад, пiсок), який може пошкодити шкiру.

Два-три рази на тиждень для очищення шкiри можна робити солянi чи гiрчичнi процедури.

* Намочiть ватний тампон у гарячiй водi, намильте його дитячим чи лiцериновим милом, посипте дрiбкою розтовченої майже на порох солi i коловими рухами 1 — 2 хвилини легенько протирайте тi мiсця, де у вас
з’являються чорнi крапки. Змийте пiну через 1 — 2 хвилини пiсля закiнчення процедури спочатку теплою, а потiм холодною водою. Через 15 — 20 хвилин протрiть шкiру соком алое або вiдваром ромашки, щоб продезiнфiкувати i заспокоїти її.

Щоб нормалiзувати роботу сальних залоз, варто робити маски зi свiжого листя (або його соку) щавлю, календули, подорожника, молодих листкiв кульбаби. Узимку та восени можна робити маски зi свiжих дрiжджiв з соком квашеної капусти або лимонним соком.

Якщо на шкiрi стали з’являтися вугрi, не зайве час вiд часу протирати її настоянкою календули (1 столова ложка аптечної настоянки на пiвсклянки перевареної води). А ще можна приготувати лосьйон iз бiлих лiлiй. Для цього пелюстки лiлiї покладiть у непрозору посудину, втрамбуйте їх i залийте спиртом на пiвсантиметра вище рiвня пелюсток. Посудину щiльно закрийте i на 10 днiв поставте у темне мiсце. Потiм настоянку процiдiть i залийте водою у спiввiдношеннi 1:1.

Читайте також:СТАТЬ МАЙБУТНЬОЇ ДИТИНИ ВПЛИВАЄ НА ЗДОРОВ’Я МАТЕРІ

Джерело.