fbpx
Дозвілля
Хати-ґражди збереглися в одному-єдиному селі на Івано-Франківщині (відео)

Хати-ґражди збереглися в одному-єдиному селі на Івано-Франківщині. Це Криворівня, яку ще називають справжньою Меккою для туристів та етнографів.

Під горою Ігрець у Криворівні Верховинського району живе родина Марусяків. Міні-фортецю збудував ще прадід господині. Пані Люба розповідає: дід був заможним сільським війтом. Показує на балку, де викарбувана дата 1925, і розповідає, що ніхто не вірить, що в такій старій хаті збереглося у добротному стані дерево і там досі живуть люди, йдеться у сюжеті на ТРК “Україна”.

У ґражді і худоба, відгороджена від житлової площі, але під одним дахом.

Інша садиба хата-ґражда у центрі Криворівні. Це музей. Саме тут режисер Сергій Параджанов знімав “Тіні забутих предків”.

Сто років тому Криворівню називали українськими Афінами. Щоліта у курортному гірському селі збиралися для творчої праці і літнього відпочинку найвидатніші українські митці. Клімат, пейзажі, історія та побут горян приваблюють небайдужих і нині. Реклама, кажуть місцеві, селу потрібна, а ще більша – дорога, добрі господарі і майстри, як ті, що будували ґражди в Криворівні.