fbpx
Події
Глава МЗС Польщі не рекомендуватиме президентові Анджею Дуді здійснювати візит до України

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський не рекомендуватиме президентові Анджею Дуді здійснювати візит до України. Про це глава зовнішньополітичного відомства Польщі сказав в ефірі “Польського радіо”, передає 24 канал.

Відповідаючи на питання, чи переконуватиме Ващиковський Дуду не їхати до України у грудні, міністр відповів, що спершу хотів би представити президентові результати свого візиту до Львова 4 і 5 листопада.

“Можу тільки сказати, що оптимістичних новин у мене для президента немає. Я представлю ситуацію, а рішення має ухвалювати сам президент. А ситуація є складною”, – заявив Ващиковський.

Глава МЗС Польщі торкнувся питання складання “чорних списків” cеред українців, які, за словами Ващиковського, перешкоджають на адміністративному рівні проведенню польською стороною ексгумацій в Україні.

Читайте також: “Він різко розвернувся з порога”: Міністру закордонних справ Польщі не сподобалась відповідь про окупaцію Західної України

“Я можу сказати, що у випадку однієї особи цю процедуру вже введено в дію. Якщо її буде завершено, то упродовж кількох наступних днів я повідомлю, про кого мовиться”, – сказав Ващиковський.

До слова, Ващиковський також заявляв про те, що останнім часом Польща визнала, що Київ “використовує” Варшаву і розраховує, що вона за будь-яких обставин підтримуватиме Україну.