fbpx

Довоєнні податки повернулися: близько 55 тисяч підприємців втратили пільги.

Довоєнні податки повернулися: близько 55 тисяч підприємців втратили пільги.

З 1 серпня в Україні діють довоєнні податки та перевірки для бізнесу. Це передбачено Законом №3219-IX (законопроектом №8401) про особливості оподаткування в період дії військового стану.

Закон скасовує 2% єдиного податку. Платник зможе подати заяву про перехід на інший податок або його автоматично переведуть на систему, де він перебував до війни. А новий бізнес буде переведено на третю групу із ставкою 3%.

Для бізнесу є ризики повернення ФОП-партнерів на другу групу чи переходу на загальну систему оподаткування компаній, створених під час дії пільг. Щоб не піддаватися штрафам та додатковим податковим зобов’язанням, слід перевіряти групу єдиного податку всіх контрагентів. Реєстр доступний у кабінеті Державної податкової служби.

Разом із поверненням довоєнних податків також поновлюються перевірки для підакцизних товарів, грального бізнесу та фінансових послуг. Для перерахованих вище бізнесів повернуть всі види можливих перевірок.

Ще одна зміна за вказаним законом – повернення штрафів та пені для всіх бізнесів за ЄСВ-порушення. Такі зміни були важливою умовою угоди із МВФ.

За даними “Опендатабот”, 54 896 українських компаній користувалися пільговим оподаткуванням станом на останній день липня.

You cannot copy content of this page