fbpx
Світ
Чи є ваше місто на прицілі у США? 1100 розсекречених ядерних цілей(Мапа)

Архіви Національної Безпеки США недавно опублікували Розсекречений список ядерних цілей 1956 року, в який входять 1100 географічних пунктів у Східній Європі, Україні, Росії, Китаї та Північній Кореї.

На карті внизу показані всі 1100 ядерних цілей з цього списку.

Програма NukeMap, яка наочно показує, наскільки катастрофічним буде взаємний ядерний удар з боку США і Росії.

Якщо ви натиснете кнопку «підірвати» біля одного з пунктів, ви зможете побачити кількість жертв і оцінити, наскільки велика буде площа ураження при вибуху різних видів бомб.

Читайте також: НАЙПОТУЖНІШІ ЯДЕРНІ ВИБУХИ В ІСТОРІЇ ОБ’ЄДНАЛИ В ОДНЕ ВІДЕО

Незважаючи на те, що сьогоднішній список ядерних цілей засекречений, він напевно дуже схожий. У США близько 1900 ядерних боєголовок задіяні на ракетах і бомбардувальниках (тисячі – в резерві) і готові до запуску в будь-який момент. Вони можуть досягти мети за півгодини. Ця нестабільна ситуація є серйозною небезпекою і неодноразово погрожувала перерости в випадкову атомну війну . Крім того, потужність багатьох сучасних водневих бомб в сотні разів більше, ніж потужність двох ядерних бомб, скинутих на Хіросіму і Нагасакі. Якщо ядерна війна почнеться сьогодні, ймовірно, більшість людей на планеті загинуть в результаті настання ядерної зими .

Виникає важливе питання: скільки ядерної зброї нам дійсно необхідно? З дев’яти ядерних держав сім визначило, що для стримування потрібно менше 300 ядерних боєголовок, і жодна з цих країн не піддавалася ядерній атаці. Однак, США і Росія не тільки мають приблизно по 7000 ядерних боєголовок (що становить 90% світового арсеналу), але і загострюють ситуацію, в даний час направляючи величезні кошти на розширення арсеналів за рахунок ще більш точної і смертельної ядерної зброї. Багато військових аналітиків сходяться на думці, що США і Росія могли б з таким же успіхом проводити політику стримування за допомогою набагато меншої кількості ядерної зброї. Навіть Пентагон заявив, що для ефективного стримування США необхідно тільки 1000 одиниць ЯЗ.

Але не приймайте це на віру: поекспериментуйте з картою самі і переконайтеся, наскільки руйнівним може бути ядерна зброя!

Для переходу до карти клацніть по зображенні!

nuсlear_map

Джерело.

facebook