fbpx
Дозвілля
Чи стане “Цукор” новим “ВКонтакте”: чим українці замінили заборонені соцмережі

«Вести» розібралися, які альтернативи крім «Фейсбуку» і «Гугл-карт» існують заблокованим російським соцмережам , навігаційним і музичним сервісам. Як виявилося, місць, де можна завести нову сторінку, у нас достатньо, правда, більшість для постійного проживання не комфортні, що не завадило вже кинутися туди рекламним ботам і любителям політичного троллінгу. Куди краще справи з навігаторами і картами – альтернатив багато, правда, не всі працюють ідеально.

Все дуже повільно

Якщо говорити про українські соцмережі, то їх головна особливість – в їх неймінгу. Всі без винятку містять у своїй назві частинку «укр». Це як би окреслює цільову аудиторію сервісів, так і одночасно несе в собі елемент закритості і неуніверсальності.

Розглянемо першу з них – UkrOpen. Реєстрація в ній проста. Незважаючи на те що сервіс забороняє прив’язувати аккаунт до пошти на mail.ru і yandex.ru, реєстрація з поштою на yandex.ua пройшла успішно. Можна вибирати між українською та російською мовами інтерфейсу. Буквально в першу ж хвилину роботи з сайтом виліз серйозний недолік – він дуже повільний і глючний. «Здається, виникла помилка. Перевірте ваше з’єднання. Перезавантажити сторінку? »- такі« краш-репорти »вилітають після кожної другої дії. На відміну від інших соцмереж, UkrOpen не пропонує друзів або вступити в якісь групи, так що спочатку новачкові тут досить незатишно.

Та й самих груп поки замало, хоча деякі новинні сайти після блокування російських соцмереж стали заводити тут свої сторінки.

Судячи по сторінках користувачів, тут мешкають в основному дорослі люди старше 30 років. Оцінити, скільки їх всього, складно, але, судячи з того, що в розділі «Ігри» в найпопулярнішу «Зуму» грають всього 196 чоловік, народу тут буквально кілька тисяч.

Є розділи з музикою і відео – там відчувається дефіцит контенту. Тому соцмережа пропонує завантажити щось своє – до піратства тут ставлення явно лояльне. В цілому UkrOpen справляє враження сирого і дуже необжитого ресурсу.

«Чекайте відповіді …»

Про соціальну мережу ukrface.com.ua повідомляється, що вона є об’єднанням двох популярних платформ (той же «Фейсбук» і «Вконтакте»). І для користувачів доступні всі звичайні функції: особиста сторінка, друзі, музика, фото, відео і загальний чат. А «родзинкою» є переклад на живу кримсько-татарську мову, чого не пропонує жодна з наших або зарубіжних соцмереж. Реєстрація на цьому ресурсі теж проста. Пошта, пароль, ім’я, стать, вік, вибір країни. До слова, географія досить невелика, гостей чекають тільки з 10 держав: Азербайджану, Естонії, Латвії, Литви, Молдови, США, Білорусі, Росії, України і Казахстану. А ось з містами виникла плутанина: «Києва» там чомусь два, Кіровоград (а не Кропивницький) на українському написаний з помилкою через букву «і» замість «і». Після заповнення всіх полів нам запропонували ввести секретний код, і на цьому наше спілкування в соцмережі закінчилося – сторінка зависла. Наші спроби протягом дня потрапити в цю мережу не увінчалися успіхом.

Зажадали порозумітися за українця

«Українці» описана як одна з перших українських соцмереж. Розробники позиціонують її як патріотичну і ту, що популяризує українську мову. Саме тому, мабуть, при реєстрації необхідно відповісти на питання: «Чому я вважаю себе українцем?» Сам інтерфейс сторінки виглядає дуже бідно. У рубриці «Новини» вітають кожного щойно зареєстрованого учасника. «Груп» всього 389, причому в кожної – по одному-два учасники. У «Українців» відображаються останніх 26 зареєстрованих користувачів і їх пояснення, чому вони вважають себе українцями. Відповіді – від лаконічних «Тому що це моя батьківщина» до довгих тирад, як користувачі люблять свою країну.

Прийшли сотні тисяч

Найперспективнішою виявилася соцмережа «Цукор», на якій зареєстровано понад 112 тис. Чоловік. Там обіцяють свободу слова, захист від прослуховування, коректну роботу у всіх браузерах, а головне – просту міграцію з «ВКонтакте». Але, дозволивши в один клік доступ до основної інформації, списку друзів, фотографій, музики і відео з «ВК», ми … нічого не отримали! Перший раз сайт вилетів з помилкою. Це вдалося з другої спроби, правда, крім фотографії профілю з «ВК», нічого не підтяглося. За словами розробників, нестиковка з музикою сталася тому, що ще в березні «ВКонтакте» обмежила стороннім додаткам доступ до своєї музики. В іншому соцмережа виглядає практично так само, як «ВКонтакте», що, з одного боку, дуже зручно – освоїтися тут легко, а з іншого – ставить питання: «А що тут свого?»

Як розповів «Вістям» один з розробників «Цукор» Віталій Різнічук, вони не розраховували на раптове блокування «ВКонтакте», тому зараз намагаються взяти хоча б частину його аудиторії і зберегти працездатність сайту: «Двигун нашого сайту був розроблений ще в 2004 році, і зараз ми потихеньку робили нову соцмережу Overlinked.net – з сучасним дизайном і орієнтовану не тільки на українську, а й на міжнародну аудиторію. Планували випустити сайт до кінця 2017 року, але у зв’язку з блокуваннями довелося приймати користувачів на старій версії «Цукор». До нас пішли сотні тисяч українців. Зараз наші сервери завантажені на 300%, хоча ми збільшили потужності в два рази. Сервери не витримують: на годину намагаються зареєструватися до 20 тис. Чоловік. Тому ми оголосили про збір грошей на сервери ».

Сервіс завів у відбійник і не побачив пробку

Журналісти «Вістей» також зібрали і випробували враження інших користувачів від кількох сервісів, які можна використовувати як альтернативу додатків «Яндексу». Наприклад, навігатори Waze і Google maps. «Я користуюся google maps вже багато років. Він хороший тим, що інтегрується з іншими сервісами. Гугл розуміє і старі назви вулиць, і нові. Що стосується точності відображення пробок, то тут питань не до сервісів, а до користувачів. Чим їх більше, тим точніше карта », – пише киянин Олександр Мельничук. А ось Олексію Набожняку сервіс від Google не сподобався: «Сьогодні два рази повів мене через подвійну суцільну, в одному через відбійник. Адекватність оцінки пробок за два дні користування – близько 70% за моїми суб’єктивними ».

Від Waze враження краще. «В принципі, він сподобався. Є голосове керування, що дуже зручно, проте він дуже погано читає пробки. Через це я потрапив в очевидну пробку на Грушевського », – поділився враженнями наш журналіст Тарас Козуб. «Тестувати Waze по Запоріжжю. Маршрути вимальовує в півсекунди, не гальмує взагалі, спірних моментів на складних перехрестях не створює, на кожній діляниці дороги повідомляє дозволену швидкість, знає назви вулиць і установ, відразу після введення маршруту пропонує всі доступні парковки біля точки призначення. Зручно влаштована запамяталка часто відвідуваних адрес », – розповідає Анна Величко.

Серед музичних сервісів кращою заміною «Яндекс.Музиці» вважається SoundCloud. Його плюс в тому, що більшість артистів викладають там пісні у вільний доступ. Інші дають безкоштовно прослухати тільки початок треку – купити повну версію можна на ICloud або Amazon. Аналогічним чином працює музичний сервіс Spotify. Правда, в Україні програма легально не працює – для запуску потрібно міняти країну на іншу.

Пізніше не завжди краще

«У нас була своя соціальна мережа ще 10 років тому! Проект Infostore в 2008 році мав близько 2,5 млн акаунтів, але його розбомбило МВС, звинувативши в тому, що у користувачів зберігається дитяча , – розповіла нам голова ради асоціації «Телекомунікаційна палата України» Тетяна Попова. – На той момент це була одна з найбільших платформ. І якби міліція не знищила ресурс, а допомогла б вичистити нелегальний контент, якщо він там був, то на сьогодні ми б мали свою соцмережу. Тепер успіх теоретично може бути лише в тому випадку, якщо знайдеться інвестор і дасть грошей. Але я в це не вірю – ми спізнилися, створювати українські соцмережі треба було 10 років тому ».

Читайте також: В Україні оформлено рекордну кількість заявок на біометричні паспорти протягом дня (відео)

Джерело.