fbpx
Дозвілля
Чому варто піти на чергову екранізацію відомого детективу “Вбuвство у східному експресі”

Роман майстра детективів Агати Крісті екранізували кілька разів. “Вбuвство у східному експресі” вважається найуспішнішим в творчості письменниці. Але поки ніколи в головного детектива не було таких довгих вусів, а в ролі підозpюваних – найвідоміші голлівудські актори, пише “Еспресо.TV”.

Усі події розгортаються в розкішному потязі, який їде зі Стамбула до Європи – “Східному експресі”. У ньому зібрались люди різних національностей і професій. Поїзд застряг над проваллям, всі шляхи замело снігом, а в одному з купе лежить тpyп із 12 ножoвими поpaненнями.

Покiйник – американець містер Ретчетт (грає Джонні Депп). Випадково в поїзді також опиняється легендарний детектив Еркюль Пуаро (Кеннет Брана). Він і береться за розкриття злoчину.

Під підoзрою кожен з пасажирів закритого: граф Андреніо (Сергій Полунін) зі своєю дружиною, російська княгиня Драгомирова (Джуді Денч), місіонерка (Пенелопа Крус), гувернантка Мері Дебенхам (Дейзі Рідлі), американський комівояжер Хардмонн (Вільям Дефо), місіс Хаббард (Мішель Пфайфер) та інші.

Читайте також: Zara, Mexx та Hugo Boss: українські швачки розповіли про зарплати та надважкі умови

Режисер фільму – відомий ірландський актор та режисер Кеннет Брана. Він також виконує у фільмі головну роль – детектива Еркюля Пуаро.

Про те, що вийде новий фільм автори розповіли ще у 2013 році. Виробництвом картини тоді зайнялась студія 20th Century Fox. Продюсерами стали відомі Рідлі Скотт, Марк Гордон та Саймон Кінберг. Зйомки почались 22 листопада 2016 у Великій Британії. Бюджет фільму складає $55 млн.

Фільм зняли на 65 мм плівку і це другий такий фільм режисера Кеннета Брана. Перший – “Гамлет” 1996 року, завдяки якому він і став відомим.

Детектив 2017 року – четвертий фільм останнього десятиліття, знятий у форматі 65 мм. Інші три – “Майстер” (2012), “Мерзенна вісімка” (2015) і “Дюнкерк” (2017), в кожному з яких Кеннет Брана грав другорядні ролі.

Для створення ефекту руху, поїзд поставили на хитку платформу. Види за вікном змінювались за допомогою екранів. Вони показували реальні кадри, які були зняті під час руху поїзда. Від таких правдоподібних декорацій, актори часто заколисувались під час зйомок.

Роль місіс Хаббард мала виконувати Анджеліна Джолі. Однак акторка хотіла змінити сценарій щодо своєї ролі, тому кінокомпанія вирішила припинити співпрацю з нею.

В фільмі також знявся відомий український актор балету Сергій Полунін. Танцюрист зіграв графа Андреніо – одного з підоззюваних у жoрстокому вбuвстві. Однак уся увага в фільмі прикута до його дружини – графині у виконанні Люсі Бойнтон. Полунін з’являється лише в кількох сценах.

Більшість глядачів вже давно знають розв’язку відомого роману. Тому автори фільму зробили акцент не на сюжеті, а на операторській роботі та грі акторів. Також у “Вбuвстві…” красиві декорації та костюми.

Відгуки глядачів та критиків досить неоднозначні. Хтось називає фільм найкращою екранізацією роману Агати Крісті, а інші – звинувачують авторів в тому, що вони взагалі не читали роману.

Про це свідчать і досить низькі рейтинги у фільму на відомих кіносайтах. Наприклад, на найвідомішому ІMDb рейтинг у фільму складає лише 6,7/10. Портал Rоtten Tоmatoes дав оцінку фільму 64% (середня оцінка 6,2/10). А на Metacritic – 53/100 на основі 31 відгуку глядачів.

В прокат в Україні фільм вийшов 9 листопада і в більшості кінотеатрів його показують на мові оригіналу з субтитрами.