fbpx
Події
Zara, Mexx та Hugo Boss: українські швачки розповіли про зарплати та надважкі умови

Українки, які працюють швачками на фабриках всесвітньо відомих модних брендів, найчастіше отримують за свою працю мізерні зарплати.

Про це свідчать результати дослідження Euroрe’s Swеаtshщps, проведеного міжнародною організацією Сlean Сlothes Сampaign (ССС), повідомляє “Обозреватель” із посиланням на ТСН.

Відзначається, що оплата праці, яка б забезпечувала нормальні умови життя (для України автори дослідження вказують суму в еквіваленті 438 євро в місяць. – Ред.), повинна покривати витрати працівника і сім’ї на харчування, оренду житла, охорону здоров’я, одяг, транспорт і навчання, а також дозволяти економити певну суму на випадок непередбачених ситуацій.

Згідно з даними дослідження, яке охоплювало країни Східної і Південно-Східної Європи, працівники швейної та взуттєвої галузі отримують по-жебрацьки низьку зарплату і стикаються зі складними умовами праці.

Читайте також: 73 швачки втратили свідомість на фабриці відомого бренду

“Для модних світових брендів країни Східної і Південно-Східної Європи є низькооплачуваним раєм”, – йдеться в прес-релізі організації.

Деякі бренди навіть підкреслюють, що їх товар “вироблений в Європі”, що нібито передбачає “справедливі” умови для працівників.

“Насправді багато хто з 1,7 млн ​​працівників швейних фабрик в регіоні живуть в бідності, стикаються з небезпечними умовами праці, включаючи примусову роботу в понаднормовий час, і накопичили значні борги”, – відзначають автори дослідження.

Оплата праці в галузі на мінімальному встановленому законом рівні спостерігається і в інших країнах, охоплених дослідженням. Найвищою серед них є мінімальна зарплата в Словаччині – 374 євро.

“Іноді нам просто нічого їсти”, – цитуються в звіті слова однієї зі співробітниць швейної фабрики в Україні.

За даними дослідження, в Україні офіційно і неофіційно на фабриках пошиття одягу і взуття для іноземних брендів працюють понад 220 тис. осіб, переважна більшість з них – жінки. Вони шиють продукцію для понад 15 західних брендів, серед яких, зокрема, Adidas, Benetton, Esprit, Hugo Boss, Zara, Mexx, Marks & Spencer, Next, s.Oliver, Triumph, Tommy Hilfiger. Основна країна, куди експортують готовий одяг, – Німеччина.