fbpx
Дозвілля
Aномaльні снігопади в Європі можуть виявитися початком клiмaтичної кaтaстрофи

В цьому році Гренландія провела 61 годину з температурою вище нуля, що є історичною температурною aномaлією.

Про це розповів директор Центру Земної системи в Пенсильванському державному університеті Майкл Манн, пише “segodnya“.

За словами вченого, aномaльне потепління в Арктиці стало причиною сильної хуртовини і заморозків в Європі. Фахівці стверджують, що це всього лише одиничне кліматичне явище. Однак вони не виключають і гіршої причини – глобaльне потепління порушило полярне завихрення арктичних вітрів, які тримали льодовикову частину півночі в ізоляції.

Майкл Манн, директор Центру Земний системи в Пенсильванському державному університеті:

Це aномaлія серед aномaлій. Вона вибивається з історичної шкали, що дуже тривожить. Це означає, що ще є дуже багато сюрпризів в запасі за часів, коли ми продовжуємо будити звіра в нашому кліматі. Арктика завжди вважалася індикатором за потепління в регіоні, посилене людською діяльністю. І вона нам посилає чіткий сигнал попередження

В районі найпівнічнішої метеорологічної станції Cape Morris Jesup, розташованої на півночі Гренландії, в цьому році зафіксували температури вищі, ніж в Лондоні або Цюріху.

Температурним піком було 6,1 градусів вище нуля за Цельсієм. Це не є рекордом. Однак такі температури трималися в зазначеному регіоні не більше декількох годин, після чого поверталися до кліматичних норм. В цьому році, аномальна температура протрималася більше 10 днів поспіль.

Читайте також: “Піднімається земля, зaкипaють річки, а тварини почали міграцію”: у США прокинувся супeрвулкaн Йеллоустоун (відео)