fbpx

Американські вчені довели можливість створення електромагнітних плащів – невидимок

Інженери Техаського університету в м. Остін виявили фундаментальні обмеження на шляху створення пристрою, який би робив великі об’єкти повністю невидимими – про це розповідається в статті, опублікованій в журналі Optica. Приховати об’єкт від світлових хвиль тим складніше, чим більший його розмір, проте обійти цю перешкоду допоможуть додаткові джерела живлення.

Вчені експериментально визначили межі смуги пропускання електромагнітних плащів для різних за розміром і складом об’єктів, а також виявили оптимальну продуктивність маскуючих пристроїв. Пропоновані ними електромагнітні плащі складаються з так званих метаматеріалів, чиї властивості визначаються не властивостями, а структурою речовини. Такі плащі контролюють поширення електромагнітних хвиль, що робить вкритий ними об’єкт невидимим для приладів радіолокаційного виявлення.

Читайте також:  У США вчені розробили “безперебійне” джерело вина

Як свідчать результати дослідження, потужність пристроїв перебуває в залежності від співвідношення розмірів об’єкта та довжини хвилі світла, що потрапляє на нього: чим більший об’єкт, тим важче замаскувати його від короткохвильового випромінювання. Таким чином, великий об’єкт безпосередньо за допомогою пристроїв зробити невидимим не вдасться, проте, на думку вчених, вирішити цю проблему можна за допомогою активного маскування, підключивши електромагнітні плащі до зовнішніх джерел енергії.

Джерело.

You cannot copy content of this page