fbpx

9 продуктів з найдовшим терміном придатності

1. Вівсяні пластівці

Вівсяні пластівці – це один із тих продуктів, які можуть довго зберігати свої властивості. Термін їхньої придатності досягає разючих 30 років. Для максимального збереження якості рекомендується зберігати їх у герметичних контейнерах у прохолодному, темному та сухому місці.

2. Рис

Білий рис — ще один продукт із тривалим терміном придатності, що становить від 25 до 30 років. Оптимальна умова для нього — низька температура близько 4-5°C і герметичні контейнери, що захищають від попадання кисню.

3. Макарони

Макарони можуть зберігатися роками без втрати якості, навіть десятиліттями. Якщо ви будуєте стратегічний запас, не забудьте додати до нього кілька упаковок пасти.

4. Темний шоколад

Гіркий темний шоколад може зберігатись до двох років. Для запобігання його псуванню рекомендується зберігати плитки в щільно закритій тарі в темному, сухому місці при кімнатній температурі.

5. Мед

Мед може зберігатися протягом двох років без помітної втрати якості. Після цього він може зазнати фізичних та хімічних змін, але навіть після цього залишається придатним до вживання.

6. Сушені боби

Висушені квасоля, горох та сочевиця – продукти, які можуть зберігатися до 30 років. Маючи високий вміст білка, є важливим компонентом довгострокового запасу. Для зберігання бобів рекомендується використовувати спеціальні пакети з майлару та розмістити їх у прохолодному, сухому та темному місці.

7. Консерви

Овочеві, рибні та м’ясні консерви — один із найочевидніших елементів стратегічного запасу. Вони можуть зберігатися до п’яти років, але перед покупкою важливо перевірити цілісність упаковки та термін придатності.

8. Цукор

Цукор при правильному зберіганні немає обмеження за терміном придатності. Для збереження якості рекомендується зберігати в сухому місці в щільно закритій ємності.

9. Сіль

Чиста сіль також не має терміну придатності, але найчастіше в магазинах продаються йодовані варіанти, які можуть зберігатись до п’яти років. Для максимальної безпеки солі краще зберігати її в оригінальній упаковці або в пакетах з майлару.

You cannot copy content of this page