fbpx
Дозвілля
70% громадян України не задоволені якістю медичних послуг

85% українців вважають, що якість медичного обслуговування в Україні далека від європейських стандартів. Водночас, лише 8% наших співвітчизників дотримуються протилежної думки. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг».

«Вартість медичних послуг є одним із визначальних чинників вибору респондентів, коли вони вирішують, де саме отримати медичну допомогу. Так, 33% опитаних відповіли, що, якщо не зважати на гроші, вони б звернулися по необхідну медичну допомогу до приватних медичних установ, 31% взагалі б поїхали лікуватися за кордон. Водночас, 27% навіть за таких умов все одно готові звернутися по допомогу до державної медицини», – зазначається у повідомленні.

Послугами приватної та іноземної медицини хотіли б більше користуватися молоді люди, водночас старші респонденти усе одно більше довірили би своє здоров’я державним медичним установам, навіть за умови, що у них будуть кошти на приватну чи іноземну медицину.

Серед країн, які обрали би для лікування, лідирують Ізраїль (39%), Німеччина (38%) та Швейцарія (21%). А також США (10%) та Білорусь (8%). 3% обрали би Росію.

Тим часом 47% опитаних українців заявили, що користуються лише послугами державних медичних установ, 6% – надають перевагу приватним медичним установам.

Водночас, майже 70% опитаних незадоволені державними медичними послугами, які вони отримували за останні 5 років. Задоволені тією чи іншою мірою рівнем послуг у державних медичних закладах 24% респондентів. У віковому та майновому розрізах негативно оцінили ці послуги старші люди та ті, хто має низькі доходи.

Крім того, 55% опитаних заявили, що за останні 2 роки загальна якість державних медичних послуг для країни погіршилася. Лише 12% респондентів побачили покращення в даній царині.

Читайте також: На Волині водій «Мерседеса» на «зебрі» збив матір із дитиною

Джерело.