fbpx

5 простих порад для багатого врожаю ягід

5 простих порад для багатого врожаю ягід

Прості поради для багатого врожаю ягід

1. Добре полити

Одним із ключових моментів турботи про ягідні кущі є регулярний полив. Чагарники потребують вологи, особливо в періоди теплої погоди та передбачуваного рясного врожаю. Не соромтеся поливати їх достатньо. Весняні поливи повинні бути рясні. Як правило, малині та смородині потрібно 2-3 відра води на погонний метр, а обліпиха – 3 відра. При спекотній погоді слід проводити полив двічі на тиждень, переважно увечері.

2. Мульчування – важлива умова

Мульчування навколо чагарників – це не просто естетично приємний момент, а й важлива умова для збереження вологи в ґрунті та захисту рослин від бур’янів та деяких шкідників. Для полуниці та суниці підійде суха трава, чистий торф або тирса. Мульчу можна також накрити спеціальною плівкою, роблячи прорізи для чагарників.

3. Забрати зайве

Необхідно регулярно перевіряти чагарники на наявність старих сухих гілок, пошкоджених частин та інших зайвих елементів. Загущені малинники або ожини можуть призвести до поганого плодоношення через нестачу сонячного світла. У таких випадках старі гілки слід видалити, а чагарники розріжте.

4. Боротьба зі шкідниками

Профілактика та захист від шкідників є важливою частиною догляду за ягідними кущами. Обробка рослин повинна проводитися завчасно, перш ніж проблеми стануть очевидними. Наприклад, проти ниркового кліща ефективна обробка сірчаним розчином після цвітіння. Проти багатьох інших шкідників допомагають як народні, і хімічні засоби.

5. Підживлення органікою

Ягідні чагарники потребують регулярного підживлення органічними добривами. Органічні добрива, такі як гною або рідкий оксидат торфу, допоможуть рослинам отримати необхідні поживні речовини для гарного росту та врожаю.

You cannot copy content of this page