fbpx
Дозвілля
10 порад для туристів, як уберегтися від злодіїв

Взимку туристи надягають на себе більше одягу і стають неповороткими, а це на руку кишеньковим злодіям – простіше залізти в товсту дублянку так, що її власник нічого не відчує, а потім прикрити вкрадене перекинутим через руку пальто. Не варто дозволяти злочинцям зруйнувати ваш відпустку. Ось кілька порад, як уберегти своє майно від злодіїв і шахраїв:

1. У громадському транспорті тримайте речі ближче до себе.
Як відомо, кишенькові злодії сканують вагон метро в пошуках легкої здобичі. Тут важливу роль відіграє час. Кишеньковий злодій вихоплює ваші речі і вибігає з ними, коли двері вагона закриваються. Якщо ставите сумку на підлогу або на сусіднє сидіння, обов’язково міцно тримайте її, особливо якщо сидите біля дверей.

2. Остерігайтеся злодіїв в місцях скупчення туристів.
Кишенькові злодії найчастіше вибирають місця, що кишать туристами. За статистикою, туристів частіше обкрадають на центральних лініях метро, ​​ніж на інших напрямках.

3. Обережніше з поліцейськими.
Злочинці люблять прикидатися поліцейськими. Вони підходять до вас на вулиці і просять показати документи і гаманець, нібито вони шукають фальшивомонетників. Трохи пізніше ви зрозумієте, що вони підмінили ваші гроші на фальшивки. Запам’ятайте, поліція не стане підходити до вас і просити показати гаманець. Навіть якщо поліцейському не сподобається ваша поведінка, він попросить вас пред’явити документи і продемонструє своє посвідчення.

4. Будьте напоготові з лже-туристами.
Якщо збентежений неборак з фотоапаратом і відеокамерою запитує у вас дорогу, ви, звичайно ж, йому допоможете. Поки ви вказуєте йому напрямок, будьте напоготові, у “туриста” може бути спільник, який, користуючись моментом, обікраде вас.

5. Не будьте “шинкою в сендвічі”
Це може статися в будь-якому людному місці. Ви опинитеся затиснутим між двома людьми в автобусі або на ескалаторі, і людина, що стоїть позаду вас, обчистить ваші кишені і рюкзак. У таких місцях носите рюкзак перед собою, а цінності приберіть з кишень.

6. Будьте обережні при оплаті рахунку
Всім відомо, що ваш телефон або гаманець на столику в ресторані – це легка мішень для злодіїв, але вас можуть обікрасти навіть під час оплати рахунку. Офіціант забере ваші гроші, обміняє на фальшиві і поверне їх вам, звинувативши у шахрайстві. Вам доведеться заплатити двічі. Якщо подібне сталося, зверніться до адміністрації закладу. Також намагайтеся не випускати свою кредитку з поля зору.

7. Не переплачуйте таксистам
Якщо ви не знаєте точну суму вартості поїздки, таксист вас може легко обдурити, взявши з вас за поїздку вартістю в п’ять разів дешевше. Користуйтеся тільки перевіреними службами перевезення або заздалегідь дізнайтеся про вартість поїздки. На місці дізнайтеся, чи є фіксований тариф.

8. Не підписуйте фальшиві петиції
Кишенькові злодії часто просять людей підписати петицію. Підпишете ви її чи ні, шахраї закликатимуть вас пожертвувати на благодійність. При цьому, часто у шахрая є спільник – один з них відкрито вимагає у вас гроші, а інший краде ваші речі.

9. Не піддавайтеся на прийом з втраченої річчю
Шахраї з кращих спонукань йтимуть за вами, намагаючись повернути вам цінну річ, яку ви нібито втратили. Поки ви будете говорити з одним з них, його спільник вас обчистить. Якщо незнайомець буде пропонувати вам гроші або ювелірні вироби, йдіть якомога швидше. Є й інша схема ─ навпаки: людина раптово упускає гроші або сумку, ви йому допомагаєте, а його спільник обстежує ваші кишені.

10. Уникайте несподіваних ігор у дороги
Прогулюючись по вулиці, ви можете побачити кількох людей, що грають в карти прямо біля дороги. Якою би привабливою не здавалася гра, не беріть в ній участь. Це чергове шахрайство, також як і гра в футбол на вулиці. Приєднавшись до гри, ви, швидше за все, залишитеся без особистих речей.

Читайте також: Одна з найпопулярніших країн для туризму взимку скасувала плату за візи

Джерело.

facebook