fbpx
Саморозвиток
Звички у спілкуванні, що заважають налагодити життя

Чи часто ви задумуєтеся про те, які у вас найпоширеніші звички під час спілкування з іншими? Погані звички у спілкуванні є чи не у всіх людей, але іноді ми вже настільки до них звикаємо, що і не помічаємо, що щось не так. Тоді дивуємося, чому інші від нас відвертаються, а коло спілкування звужується.

Якщо ви прагнете, щоби інші до вас прислухалися, потрібно якнайшвидше забути про такі вірусні звички у спілкуванні.

1. Осудження. Говорити про когось, якщо його нема поруч – не дуже хороша звичка. Добре відомо, що той, хто осуджує когось при нас, за якийсь час може осудити і нас. Тому, зловживаючи цією звичкою, ви можете втратити потенційного друга уже при першій розмові, так і не познайомившись з ним. Та й погодьтеся, доволі складно слухати когось, хто має звичку часто осуджувати інших.

2. Негатив. Трапляється так, що людина не задоволена усім, що відбувається у її житті. Погода псується, національна збірна завжди програє, діти не слухають, вдома не розуміють, шеф дістав… Коли ви все це розповідаєте іншій людині, то не дивуйтесь, що наступного разу до вас не дуже охоче телефонуватимуть, щоби поцікавитися, як ви.
Краще шукати позитив і говорити про те, що сьогодні трапилося хорошого.

3. Постійне звинувачення когось і перекидування своїх помилок на когось іншого. Буває так, що у кожній поразці людина звинувачує інших і не готова брати відповідальність за свої дії на себе. Часті звинувачення починають нагадувати катапульту, яка робить розмову нестерпною і згодом співрозмовника стає неможливо слухати.

4. Перебільшення. Іноді заради того, щоби прикрасити розмову, додати їй ефектності, людина схильна перебільшувати настільки, що це переростає у брехню. А тих, хто постійно говорить неправду, не дуже хочеться слухати.

Натомість люди найбільше цінують у спілкуванні такі риси:

– чесність; вміння бути собою;

– надійність, позиціонування себе як людини конкретних дій. Якщо ви дотримуєтеся слова, у вас буде репутація людини, якій можна довіряти;

– і найважливіше – бажання людям хорошого.

Адже якщо по-справжньому бажати людям добра, то дуже важко одночасно засуджувати їх.

Спробуйте практикувати лише хороші звички у відносинах з іншими – і все у вашому житті налагодиться.