fbpx
Дозвілля
Зрада просто означає «Я ніколи тебе не любив»

Поки я дорослішала, я ніколи не замислювалася над тим, що означає зрада. Я знала, що це, але мене це ніколи не стосувалося. Це було щось, що показують в кіно, що здається несподіваною сюжетною лінією, поворотом подій. Але, як ми всі знаємо, кіно і реальність – це дві абсолютно різні речі.

Коли мені було близько 11 років, найкраща подруга моєї матері розлучилася. Я близько дружила з її донькою, і мені розповіли, що її мама пояснила їй і її братам, чому тато йде – тому що він полюбив свою секретарку.

Тоді я не розуміла, наскільки це типово, але я змогла зрозуміти, що він зрадив. Всього через місяць після розлучення він знову одружився. Хоча пройшли роки, перш ніж я дізналася подробиці, то було моє перше знайомство з зрадою.

Коли вже мій власний чоловік зрадив мені, я пішла до подруги моєї мами. Тепер я була дорослою і могла з нею поговорити про це, тому що ми обидві стали жертвами типової ситуації: від неї чоловік пішов до секретарки, а від мене – до дитини (я маю на увазі 20-річну дівчину, тому що моєму чоловікові 48, і у нього є 18-річна дочка від першого шлюбу).

Під час тієї розмови я нарешті зрозуміла, що зрада – це зрада. У моєму випадку мені пощастило, що у нас з чоловіком не було дітей. Але ось подрузі моєї мами не так пощастило. У неї залишилося троє дітей від чоловіка, і молодший був зовсім дитиною, коли чоловік сказав їй, що не любить її і пішов. Так само і мій чоловік намагався виправдати свій вчинок.

Так само: «Я любив тебе, але тепер зустрів іншу, яку полюбив більше». Або, як у моєму випадку: «Я думав, що ти – моя доля, але ні, вона виявилася моєю долею, тому що ми обоє любимо Бітлз і у нас день народження в один день».

Виправдувальний лепет 48-річного чоловіка, який переживає кризу середнього віку.

Але що я зрозуміла крізь сльози й істерики, це те, що мій чоловік ніколи не любив мене. Якщо ти любиш когось, ти не зраджуєш. І крапка.

Вважайте мене божевільною, але я думаю, що любов складається з багатьох чинників. Якщо ти щиро любиш когось, ти його поважаєш, для початку. Ти емоційно його підтримуєш, дбаєш, коли він хворий, ти поруч, коли йому страшно, тримаєш його за руку, коли ти потрібен йому, ви дивитеся в майбутнє разом. Ось що таке любов.

Тому коли ти зраджуєш дружині, ти зраджуєш всьому цьому. Ти зраджуєш кожну з цих складових і, по суті, робиш посміховиськом все, що ти колись називав любов’ю.

Якщо ти зраджуєш, ти кажеш «Я не люблю тебе. Я ніколи не любив тебе. Я ніколи не поважав тебе. Я ніколи не дбав про тебе. Все це було брехнею ».

І це нормально. Якщо ти хочеш стерти своє минуле, визнавши, що це було брехнею – а це ти і робиш, коли зраджуєш – тоді це твоя прерогатива. Це робить тебе виродком, підлим брехуном і зрадником, але ти маєш право бути тим, ким хочеш.

Просто не намагайся розповідати комусь, що ти любиш або колись любив свою дружину, якщо ти зрадив її. Так ти не тільки ображаєш її і ваше минуле, але ображаєш і себе. А якщо ти зрадник, то напевно думаєш, що здебільшого ти правий, так навіщо тобі ображати себе?

Якщо ти такий же як мій чоловік або чоловік подруги моєї мами, ти просто безневинна жертва в цьому всьому, правда? Жертва кохання, так би мовити.

Так що залиш цю роль нам – говорити про те, любив ти чи ні. Після зради ти зовсім не маєш право говорити про любов.

Читайте також: П’ятнадцять Божих підказок людині

Джерело.

facebook