fbpx

Жадан опублікував відкритий лист українських зірок Авакову и Луценку

Письменник та його колеги вимагають прозорого розслідування та суду у справі про побиття музиканта Рябка, повідомляє РБК Україна.

Відомий український письменник Сергій Жадан оприлюднив у Facebook відкритий лист представників культури до міністра МВС Арсена Авакова та Генпрокурора Юрія Луценка. Вони вимагають розслідувати справу про жорстоке побиття Василя Рябка, фронтмена гурту “Папа Карло” та відомого волонтера, яке сталося 22 лютого 2015 року у Харкові.

“Побиття сталося кількома людьми, що призвело до численних переломів лицевих кісток, оперативного втручання та тривалої реабілітації. Не дивлячись на те, що справу взяв під особистий контроль міністр МВС Аваков А.Б., справа досі не передана до суду та гальмується посадовими особами прокуратури та поліції. На Василя Рябка здійснюється тиск, йдуть погрози його життю.

Так, 26 листопада 2016 року , біля власного будинку, стався вже другий напад на Рябка Василя, де він отримав закриту черепно-мозкову та інші травми. Ця справа також не розслідується належним чином.

10 березня 2017 року, вже вдруге, прокуратурою закрито кримінальне провадження проти підозрюваних по справі від 22 лютого 2015 року.

Вважаємо невипадковим невиконання судових ухвал та саботаж термінів слідства, чим Рябко Василь фактично позбавляється права на судовий розгляд.

Читайте також: “Україна повинна відповісти”: Жадан емоційно підтримав Зозулю

Ми, українські митці висловлюємо всіляку підтримку нашому колезі та звертаємося до представників правоохоронних органів та прокуратури з вимогами:

1) Завершити нарешті розслідування та передати справу 12015220490000906 до суду та розслідувати другий напад на Рябка В.;

2) Забезпечити прозору перевірку дій посадових осіб, що проводили розслідування та прокуроський нагляд, не дивлячись на майновий стан чи наявність покровителів у високих владних кабінетах.”, – зазначили представники мистецтва.

Лист уже підписали: співачка Анжелика Рудницька, лідер “Другої ріки” Валерій Харчишин, Олег Бобчук з гурту “СКАЙ”, а також Сашко Лірник, Фоззі, Олег Каданов, Сашко Положинський і багато інших відомих українців.

You cannot copy content of this page