fbpx

Збираються поховати іншу людину: в Чехії примусово ексгумували рештки відомого українського письменника

У Чехії збираються провести примусову ексгумацію останків відомого українського поета і письменника Олександра Олеся (справжнє ім’я Олександр Кандиба), похованого на Ольшанському цвинтарі в Празі в 1944 році. У могилі українця збираються поховати іншу людину, повідомляє ZN.UA.

Зазначається, що за чеськими законами, після поховання родичі або друзі померлих повинні платити ренту за місце на кладовищі, розміром у 20 тисяч чеських крон на 10 років (близько 20 тисяч гривень. – Ред.). За словами представників місцевої української громади, до недавнього часу ренту за могилу Олеся платив, за власною ініціативою, громадянин Чехії і виходець з України Володимир Михайлишин. Однак нещодавно Михайлишин помер, і тепер його син хоче поховати батька на могилі Олеся.

За словами представників української діаспори, перепоховання заплановано на 12.00 3 січня 2017 року, плани подальшого поховання останків Олеся і його дружини невідомі. ЗМІ повідомляють, що станом на 12:00 могилу вже розкопали. На кладовищі знаходяться представники української діаспори, які очікують прибуття консула.

Пізніше стало відомо, що в справу втрутився президент України Петро Порошенко.

У свою чергу міністр інформації Юрій Стець зазначив у коментарі, що відповідні державні установи вже проінформовані та намагаються розв’язати цю проблему.

Читайте також: Повний неадекват: стали відомі подробиці вбивства “кіборга” Моторолою

Джерело.

You cannot copy content of this page