fbpx
Дозвілля
Завтра свято Петра і Павла: що обов’язково потрібно зробити в цей день, а чого не слід

12 липня відзначається День святих мучeників Петра і Павла (саме так називається він в християнстві), тому що, згідно з переказами, в цей день апостоли прийняли мучeницьку смeрть.

Варто знати, що обов’язково потрібно зробити в цей день. Піти в храм на службу, перед цим вмиваючись з трьох джерел (це гарантувало захист Петра протягом року). Також в цей день наші пращури намагалися сповідатися і причаститися, завершивши, таким чином, Петрів піст. Тобто, очистити не лише тіло, а й душу.

Приготувати рибу. Жінки вірили, що риба на святковому столі – це гарантія миру і щастя в домі.

Також в цей день в Україні готували перший “молодий борщ”, в якому всі інгредієнти були із нового врожаю – і буряк, і капуста, і помідори. І неодмінно борщ повинен бути з молодим півником. Дана традиція гарантувала забезпечене життя протягом року.

І, звичайно, мами пекли своїм діткам “Мандрики” – булочки або пончики з сиром і фруктами. Погойдатися на гойдалках. Якщо в цей момент засміятися, то неодмінно щасливим будеш. А якщо заплачеш, життя скоротиш. Обов’язково треба йти в гості. Робиться це для того, щоб в суєті не забути про рідних і друзів.

Свято Петра і Павла, хоч і не відноситься до важливих дванадцяти свят, проте вважається одним з найбільш шанованих.

Що не можна робити в цей день? У цей день церква таїнство вінчання не проводить.

На Петра і Павла працювати не забороняється, однак рекомендується замінити важку фізичну працю турботою про свою душу і богоугодними справами. Наприклад, відвідати хворих, допомогти знедоленим, приділити час молитві і духовному читанню.

Не варто в це день починати прання, прасування, прибирання будинку, саду або городу та іншу роботу по господарству краще перенести на інший день.

Читайте також: Пeкельна спека і грози чекають на українців 12 липня: прогноз синоптиків

Вранці слід відправитися на службу і помолитися. А протягом всього дня не слід лаятися, думати про погане або бажати що-небудь погане оточуючим.

У цей день традиційно прийнято влаштовувати святкові сімейні обіди і проводити час спілкуючись з близькими на природі.

Збираючись за святковим столом на Петра і Павла слід пам’ятати, що гучні застілля з надмірним споживанням алкoгольних напоїв церквою не вітається.

Також відзначимо, існує думка, що в це свято не варто відпочивати на воді.  У цей день рибалки молилися святим, освячували воду і вмивалися джерельною водою. При цьому вони не купалися, щоб вода не “забрала їх у жeртву”.

Джерело.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

facebook