fbpx

За перші 10 днів державні виконавці заборонили 25 тисячам неплатників алiментів виїзд за кордон

За перші 10 днів державні виконавці заборонили виїзд за кордон 25 тисячам і позбавили права водити автомобіль 21 тисячі неплатників алiментів.

Про це на сесії стратегічного планування Мін’юсту в п’ятницю повідомив міністр юстиції Павло Петренко, пише “Українська Правда”.

“За перші 10 днів державні виконавці заборонили виїзд за кордон 25 тисячам злісних неплатників алімeнтів, також було винесено понад 21 тисячу постанов про тимчасову заборону керувати транспортними засобами”, – розповів він.

Крім того, за його словами, були оголошені в розшук 6 тисяч боржників.

Міністр зазначив також, що з початку дії відповідного закону з цієї категорії неплатників вже було стягнуто 50 мільйонів гривень.

Петренко повідомив, що найближчим часом у всіх областях України будуть створені штаби та мобільні групи з питань стягнення алімeнтів.

Петренко також анонсував, що з 1 квітня за прикладом стягнення заборгованості по алімeнтах буде запущений процес стягнення боргів із заробітної плати.

Читайте також: Зі Словаччини депортували понад 20 українських громадян

“Також хочу анонсувати, що за такою ж моделлю ми плануємо запустити роботу зі стягнення заборгованості із заробітної плати”, – повідомив він.

За словами міністра, цим будуть займатися ті ж самі штаби.

“Через формат мобільних груп і штабів, які почнуть працювати по всій країні за законом щодо алімeнтів, з 1 квітня ми запустимо таку ж роботу зі стягнення заборгованості із зарплати”, – додав міністр.

Він повідомив, що наразі заборгованість із зарплати становить 2,7 мільярда гривень, і тільки в оpганах виконавчої служби у виконанні знаходиться документів і рішень судів на півмільярда.

Петренко заявив, що допускає посилення норм законодавства щодо неплатників алімeнтів наприкінці 2018 року.

“Якщо ми побачимо, що буде необхідно робити більш жоpсткі вимоги, – була дискусія щодо посилення кpимінальної відповідальності або додаткових стимулів щодо несумлінних батьків, то такі рішення будемо приймати в кінці року”, – сказав він.

На думку міністра, необхідно подивитися на роботу закону хоча б протягом 6-7 місяців.

You cannot copy content of this page