fbpx
Дозвілля
За допомогою томографа учені навчилися визначати кохання

Вчені з університетського коледжу Лондона заявили, що навчилися виявляти кохання за допомогою томографа.

Керівники дослідження Семір Зекі і Джон Ромайя провели експеримент, обстеживши на функціональному магнітно-резонансному томографі мозок людей, що розглядають фотографії своїх коханих.

Вони з’ясували, що мозок закоханих людей завжди функціонує однаково, причому незалежно від статі, від віку і ceкcyaльної орієнтації. Для цього експерименту Зекі і Ромайя запросили 24 добровольців віком від 19 до 47 років, 12 чоловіків і 12 жінок (по 6 гетерoceксуалів і 6 гомoceкcyaлicтів кожної cтaті). Добровольці розглядали фотографії своїх коханих чи просто друзів, тоді як роботу їх мозку реєстрували за допомогою функціонального магнітно-резонансного томографа.

Результати показали, що у всіх добровольців мозок реагував на фотографії коханих практично ідентично. При цьому активувалися як кора мозку, так і підкіркові структури. Найбільше активувалися ділянки мозку, що виробляють дофамін. Відомо, що ефекти цього гормону тісно пов’язані з ефектами окситоцину і серотоніну. І всі ці речовини відіграють важливу роль у регуляції емоцій і, в тому числі, у підтримці теплих стосунків з людьми.

Читайте також: 10 типів жінок, яким складно знайти другу половину

Джерело.