fbpx
Події
З 2019 року пoлоги в Україні стануть здебільшого офіційно платними

Після прийняття реформи планові пoлоги стануть платними незалежно від фінансового стану порoділлі. Про це заявила член парламентського комітету з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець. Проект медичної реформи передбачає платні пoлоги, крім екстрених випадків, пише передає finance.ua.

«Якщо ми візьмемо пoлоги, вони можуть бути плановими, і тоді, згідно з новими законами, вони підпадають під оплату. Але пoлоги можуть бути екстреними. І тоді це екстрена допомога. Вона покривається державою», – сказала Богомолець.

За словами в. о міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, нові правила торкнуться пoроділь після 2019 року.

«Ми будемо мати деякі послуги, які як пілотні будуть оплачуватися по-іншому. І ми вибрали пoлоги як одні з тих, які будуть оплачуватися по-іншому. Ми будемо оплачувати пoлоги як пакет усіх послуг, які надаються під час пoлогів.

Читайте також: Глава МОЗу хотіла шокувати Україну, і їй це вдалося (фото)

Це буде оплачено через державне агентство – Національну службу здоров’я. З 2019 року вже переходимо на оплату послуг на вторинній, третинній ланці», – сказала Супрун.

Якщо у молодої мами немає грошей, то вона може народжувати безкоштовно. Окрему палату не нададуть, але вся необхідна допомога буде надана.

facebook