fbpx
Події
Юнкер зробив із українців лохів: ЄС знову зажадав неможливого від Києва

Під час саміту Україна-ЄС голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер знову вирішив шантажувати Київ, одночасно “прокинув” більше 40 млн осіб із безвізовим режимом.

“Я був радий почути, що український президент законодавчим шляхом збирається скасувати заборону на експорт деревини. Це була умова, яку сформулювали, і ми отримали реакцію на це очікування. Це відбудеться найближчими кількома днями і тижнями. Це дозволить надати нам останній транш в 600 млн євро, який ми обіцяли Україні в межах фінансової допомоги. А з решти питань все добре”, – познущався Юнкер.

Водночас прийнятий Верховною Радою в квітні 2015 року мораторій на експорт лісу-кругляка терміном на 10 років вже за перші 7 місяців дії дав додаткові десятки мільйонів доларів інвестицій, зростання виробництва та експорту і нові робочі місця для українців. Поки багато сфер втрачають у показниках, деревообробна і меблева – розвиваються: нещодавно в парламенті показали вражаючі результати розвитку галузі.

“Я шокований! Чому якісь дядьки з іншої країни вирішують за нас, бізнесменів?! Ці 600 млн – плювок порівняно з тим, скільки на цьому може чесно заробити український бізнес, заплатити податки і поповнити бюджет! Замість того, щоб дійсно боротися з контрабандою і не дати вирубати під корінь наш ліс, влада піде на чергову вимогу європейців” – обурився в коментарі виданню “Обозреватель” один із великих гравців ринку.

Зазначимо, що Україна виконала всі 144 вимоги, які висував ЄС для надання безвізового режиму. Однак, всупереч попереднім обіцянкам, що це станеться 24 листопада під час саміту, рішення знову було відкладено – до кінця року.

“На сьогодні я отримав чітке запевнення, що рішення про надання безвізового режиму буде ухвалене одразу після врегулювання інституційних питань. Зазвичай складні питання ставилися Україні щодо виконання зобов’язань. Можу зазначити, що на сьогодні, під час сьогоднішнього саміту, Україні не було поставлено жодного запитання – Україна чітко і в повному обсязі виконала всі взяті на себе зобов’язання”, – зазначив президент Петро Порошенко за підсумками саміту.

Читайте також: Вирубка лісу в обмін на допомогу: стало відомо про ультиматум ЄС

Джерело.