fbpx

“Євробачення-2017”: ображений глава українського журі отримав відповідь

Прес-служба “Євробачення-2017” відреагувала на скандал, який розгорівся після слів поета Юрія Рибчинського. Він у цьому році призначений головою журі від України і в одному з інтерв’ю поскаржився на організаційні моменти. На сайті Eurovision.ua з’явилося пояснення з цього приводу.

Загальна політика EBU визначає, що посада члена національного журі пісенного конкурсу “Євробачення” є почесною і неоплачуваною. Таким чином прес-служба прокоментувала скаргу Рибчинського, що з ним не укладено жодних договорів і що його не запросили на шоу.

Читайте також: “Це ж театр абсурду”: глава українського журі “Євробачення” влаштував скандал

“Це стосується не тільки України, а й усіх членів національних журі 42 країн-учасниць пісенного конкурсу”, – наголошується у повідомленні.

У прес-службі також нагадали, що згідно з правилами Європейського мовного союзу, професійне журі від України голосує за день до прямого ефіру.

“Голова журі Юрій Рибчинський заповнив і відправив форму, в якій він підтвердив свою згоду на голосування відповідно до необхідних інструкцій і правил EBU”, – зазначено на сайті.

Голосування за кращу пісню проходить у два етапи: за день до прямого ефіру півфіналів або фіналу голосує професійне журі, яке призначає кожна країна-учасниця пісенного конкурсу. А в день прямих трансляцій шоу голосують глядачі (без можливості віддати голос за представника своєї країни) шляхом телеголосування.

Читайте також: Учасниці Євробачення загрожує реальний термін через витівку у Києві (відео)

На конкурсі “Євробачення” співвідношення голосів становить 50% на 50% голосів професійного журі та глядачів, тобто оцінка національного журі має таке ж значення, як і оцінка глядачів.

Джерело.

You cannot copy content of this page