fbpx
Події
Яценюк заявив, що готовий поділитися з США проектом “Стіна”

Екс-прем’єр-міністр України, лідер партії “Народний фронт” Арсеній Яценюк готовий поділитися зі Сполученими Штатами Америки проектом “Стіна”, тому що він дешевше і ефективніший ніж той, що США мають намір побудувати на кордоні з Мексикою.

Про це він заявив на V Київському безпековому форумі для молоді, відповідаючи на питання учасників заходу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Що цікаво, фактично за нашим проектом (” Стіна “) балтійські країни так само почали будувати кордон … Якщо треба, то можемо передати проект в Сполучені Штати Америки – буде дешевше і ефективніше. Я, до речі, вважав: за їхніми розрахунками, у них 1 км кордону коштує близько 10 млн доларів. Це в 30-40 разів дорожче, ніж той проект, який є в Україні “, – сказав Яценюк.

Він акцентував на тому, що за два десятиліття “жоден уряд, жодна влада” не взялися за будівництво українсько-російського державного кордону, і лише в 2014 році цей проект почав втілювати очолюваний ним уряд.

“На превеликий жаль, фінансування в зв’язку з тим, що я не прем’єр-міністр, суттєво зменшено. Але більше 10 відсотків цих робіт ми зробили. Щоб фінансування йшло так, як було запропоновано моїм урядом, в кінці 2018 року в нас уже була б побудована межа “, – переконаний Яценюк.

Він зауважив, що в цьому році на будівництво “Стіни” в бюджеті передбачено лише 200 млн гривень, і він разом з фракцією “Народного фронту” має намір звернутися з цього приводу до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

“Я знаю, що і Прем’єр-міністр, і уряд, і МВС, і Державна прикордонна служба – всі стоять за завершення реалізації цього проекту. Моя позиція дуже чітка: кордон між Україною і Росією буде побудовано”, – заявив лідер “Народного фронту” .

Проект «Стіна», або «Європейський вал» – фортифікаційний проект, який повинен підвищити рівень безпеки на кордоні України і Російської Федерації по суходолу. Він був презентований Арсенієм Яценюком на засіданні Кабінету Міністрів 3 вересня 2014 року.

10 вересня 2014 року на засіданні Кабміну Президент Петро Порошенко доручив розпочати спорудження фортифікаційних укріплень на кордоні з Росією. На першому етапі реалізація проекту повинна відбутися на ділянці кордону в Чернігівській, Сумській та Харківській областях. На другому етапі зведення заплановано в Луганській і Донецькій областях.

Планується створити 2 оборонних кордони. Обсяг робіт складає близько 1500 кілометрів траншей і ходів сполучення, понад 8 тисяч окопів для техніки, понад 4000 бліндажів, створення 60-кілометрового невибухового загородження.

У 2014 році було розпочато першочергові роботи щодо фортифікаційного обладнання і встановлення систем інженерного загородження.

Українсько-російський кордон є найдовшим в Європі – 1 974 км по суходолу і 321 км по морю.

Читайте також: Роботодавці тримали в заручниках підлеглого

Джерело.