fbpx
Саморозвиток
“Якщо зірки – це очі неба, ягоди – це очі землі. Кожна наситить вас силою та здоров’ям – від черешні до кавуна”. Що їв карпатський мудрець, який прожив 104 роки?

Андрій Ворон – карпатський мудрець-довгожитель. Прожив довге і насичене життя, завжди був здоровим і мав бадьорий дух. Особливу увагу мудрець приділяв своєму раціону харчування, так як вбачав у ньому зв’язок із довгим життям.

Що ж говорив мудрець-довгожитель про їжу? Ділимося з вами.

– Поживні ті овочі та фрукти, які зігріті та наповнені сонцем. Пам’ятайте, що кращої їжі, ніж буряк, на землі немає. Потім – гарбуз, морква, ягоди, томати, перець, шпинат, салат, яблука, сливи, виноград…

– Коли приходить сезон ягід, можете відмовляти собі у будь-якій їжі, тільки не в ягодах. Щодня з’їдайте бодай чашку. Якщо зірки – це очі неба, ягоди – це очі землі. Немає серед них важливих та неважливих. Кожна наситить вас силою та здоров’ям – від черешні до кавуна.

– Пий чисту воду, де тільки можна, не чекаючи спраги. Це перші ліки. Куди мене доля не вела, я найперше шукав колодязь, джерело. Не пий солодкої та солоної (мінеральної) вод із пляшок. Перша роз’їсть печінку, друга замурує судини.

– М’ясо, якщо хочеться, можеш їсти. Але рідко. Не їж свинину, не одну людину вона відправила на той світ. А ось тоненький шмат сала піде на користь.

– Погана їжа – ковбаса, смажена картопля, печиво, солодощі, консерви, маринади. Моя їжа – це крупи, квасоля, зелень. Хижак наївся м’яса – ледве повзе, лінивий. А кінь від вівса весь день тягне. Саранча харчується травою, з того сили має літати.

– Не забувайте про горіхи. Горіх схожий на наш мозок. У ньому – сила для мозку. Добре щодня вживати чайну ложку горіхової олії. З’їдайте щодня 3-5 волоських горіхів – і проживете на 7 років довше.

– Коли ріжете овочі ножем, вони частково втрачають земну силу. Краще їх їсти та варити цілими. Цибуля вдвічі корисніша, якщо її роздавити руками або дерев’яною дощечкою.

– Не обов’язково пити магазинний чай. Для мене найкраща заварка – з молодих гілочок груші. Такий чай дуже ароматний та лікувальний. А кава, чай, солодкі напої, пиво підточують серце.

– Ніколи не переїдайте! Голодний звір хитріший і спритніший за ситого чоловіка. З жменею фініків і кухлем вина римські легіонери бігли в повній амуніції 20 кілометрів, врізалися у ворожі ряди і боролися півдня без перепочинку.

– Їсти краще по жменьці, але часто.

За книгою Мирослава Дочинця “Многії літа. Благії літа”.