fbpx
Дозвілля
Якщо постійно досушувати випрані речі у кімнатах, може розвинутися небезпечна легенева хвороба

Багато хто з нас змушений досушувати випрані речі у квартирі – адже на балконі у такий холод та вологість сушіння може тривати тижнями. У декого є спеціальні “зимові” мотузки – на кухні чи в коридорі, а у “просунутих” – модні сушарки.

Між тим, лікарі кажуть, що така звичка може стати причиною розвитку небезпечного грибкового захворювання легень. Зокрема, дослідники з Національного центру з вивчення аспергільозу у Манчестері (Великобританція) виявили, що у холодну пору року більшає пацієнтів з легеневою формою хвороби.

Який зв’язок між недосушеними речами та грибковим ураженням легень, цікавимося в Петра Ханджи, лікаря-інфекціоніста.

– Прямий. Аспергільоз викликають грибки роду Aspergillus. Коли у кімнаті розвісити вологу білизну, вже за деякий час вологість повітря може підвищитися на 30% (одна “закладка” прання навіть після віджиму може містити до двох літрів води). А підвищена вологість та тепло – ідеальні умови для розвитку грибків. Власне, вони можуть розмножуватися просто на білизні, особливо якщо є якісь вузлики, складки.

У здорових людей імунна система справляється з ними, однак якщо у людини знижений імунітет, є хронічні хвороби дихальних шляхів, астма – грибки потрапляють до легень, де починають розмножуватися.

– Що може статися? – Це досить небезпечне захворювання. Грибок починає проростати в альвеолах легень, призводячи до глибокого ураження цих органів. А током крові аспергіли можуть розноситися й по інших органах. Особливо небезпечна хвороба для людей із зниженим імунітетом – аж до летального результату.

Проте довгий час людина не здогадується, що заражена грибком, адже нема підвищення температури, задишки, загальний стан нормальний. Натомість, періодично виникають кашель та кровохаркання. А от коли приєднується бактеріальна флора, підвищується температура тіла, виникають симптоми, схожі на пневмонію. Власне, дуже важливо встановити правильний діагноз, адже ні антибіотики, ні противірусні препарати аспергільоз не лікують — тут потрібні протигрибкові препарати.

Тому необхідно зробити рентген легень (будуть виявлені добре окреслені затемнення), здати мокротиння на грибкові посіви, зробити комп’ютерну томографію грудної клітки тощо.

– І це все – лише від недосушеної білизни? – Захворіти на аспергільоз можна і тоді, коли жити у непровітрюваних приміщеннях, у кімнатах із пліснявою та затхлим запахом. Оскільки тепло і волога створюють ідеальні умови для розмноження аспергіл, слідкуйте за вологістю повітря у приміщенні (вона має становити не більше 40%).

А для досушування речей придбайте пралку, яка має режим сушки, а якщо такої можливості нема, досушуйте білизну у нежитлових приміщеннях, які добре вентилюються.

Читайте також: Скільки років проживе людина можна дізнатися завдяки простому аналіз

Джерело.