fbpx
Авто
Які зміни принесе українським водіям 2017 рік

Електромобілі можуть стати доступнішими

Вид транспорту, що отримує щораз більшу популярність у світі, часто завдяки спеціальним кредитам або фінансовій допомозі від держави, може отримати певні преференції і в Україні. Щоправда, ідею про надання безоплатної допомоги в кілька тисяч євро для купівлі екологічно безпечного авто поки ніхто не просував, але є шанси, що нам хоча б знизять податки на імпорт.

Зараз ми ведемо рахунок ввезеним електрокарам сотнями, але якщо ПДВ і акцизний збір, які все ще діють, будуть ліквідовані завдяки законопроекту №5494, – можливо, почнемо рахувати «електрички» тисячами.

Транспортний податок

Це діючий вид оподаткування, який стосується власників «елітних» автомобілів. Тепер тим, у кого авто не старше 5 років від дати випуску, та вартістю не менше 1 033 500 грн. (750 мінімальних зарплат), за рік доводиться платити 25 000 грн. Якщо гучні чутки про підняття мінімальної зарплати стануть реальністю, то всі податки, які розраховуються від «мінімалки», зростуть. Крім транспортного – сплачувати його буде в рази менша кількість автовласників. У разі, якщо розмір мінімальної зарплати встановлять в 3200 грн., то автоматично підніметься планка, що визначає «елітність» автомобіля – до 2 400 000 грн. (це автомобілі, середньоринкова вартість яких вище 89 000 доларів).

Нові ПДР і реформа дорожнього законодавства

Йдеться про законопроект №5188 «Про дорожній рух та його безпеку». Якщо цей документ, створений на основі світового досвіду та здорового глузду, стане законом – є всі шанси отримати якісні Правила дорожнього руху, правильно розподілити функції по прийому іспитів, виготовленню дорожньої документації, реєстрації транспорту, проведення контролю його технічного стану і багато чого іншого так, щоб назавжди забути про «куплені права», «бариг» під МРЕВ та інші пережитки корупційного минулого.

Прощай, міліція

Ми вже не раз прощалися з міліцією і вітали нову Національну поліцію. Але поки реформа в процесі: до 31 грудня 2016 року Закон дозволяє використання міліцейської форми, посвідчень, печаток і штампів, логотипів та емблем міліції. З 1 січня 2017 року все перераховане міліцейське «колишнє» офіційно відходить в історію. Сподіваємось, разом із деякими «рапатими» моментами реформи, які все ж мали місце в минулому.

Останній рік дії Євро-5

Кожен автомобіль, який реєструється в Україні вперше, має відповідати нормам екологічної безпеки не нижче Євро-5. Згідно з чинним законодавством, ця вимога дійсна до 31 грудня 2017 року. Далі – не нижче Євро-6. Для автомобілістів це значить, що пригнати в 2018 році вживане авто можна буде лише в тому разі, якщо воно не старше 2015 року випуску, – саме тоді в ЄС був введений стандарт Євро-6. Правда, можливо, ці досить жорсткі вимоги все ж будуть переглянуті, і, як мінімум, введення Євро-6 буде перенесено, а в кращому випадку – взагалі скасовано для автомобілів з пробігом. Є й ще один варіант: якщо законодавці дозволять легально користуватись авто на іноземній реєстрації, то на вимоги Євро ми зможемо просто закрити очі.

Повернення техогляду

Власникам приватних легкових автомобілів, яких не використовують в комерційних перевезеннях, поки що можна не хвилюватись. Згідно з планами, прописаними в ряді документів, що входять в пакет Угоди про Асоціацію України і ЄС, в 2017 році (не пізніше 1 листопада) обов’язковому контролю технічного стану за новими правилами будуть підлягати пасажирські ТЗ, які беруть участь у міжнародному русі, шкільні автобуси, автобуси, що працюють на приміських та міжміських маршрутах і вантажівки, що перевозять небезпечні вантажі.

Заробіток на власному автомобілі

Втомившись відловлювати перевізників-нелегалів, держава вирішила піти іншим шляхом – спростити умови ведення такого бізнесу. Якщо у власника авто є час і бажання заробити, підвозячи пасажирів, цілком можливо, що робити це дозволять без реєстрації в якості суб’єкта підприємницької діяльності, одержання ліцензії та обладнання автомобіля «шашкою» і таксометром. Податки, звісно, платити доведеться, але працювати можуть дозволити легально, в якості «перевізника за викликом від диспетчерських служб», яких з кожним днем стає все більше. Офіційні ж таксисти не програють – на законодавчому рівні вони отримають більше переваг у порівнянні з приватниками, які працюють за викликом на власному автомобілі.

Автомобілі з ЄС трохи подешевшають

У 2017 році набуває чинності наступний етап зниження ввізного мита на автомобілі, вироблені у ЄС. Залежно від типу і класу транспортного засобу, ставка податку на імпорт буде в діапазоні від 5,0 до 8,2%. Далі, з кожним роком, ставки будуть знижуватись ще, поки не стануть нульовими. А перші «нулики» у таблиці з’являться в 2023 році, зазначає АвтоРІА.

Безвізовий режим з ЄС

Ситуація з «безвізом» дуже схожа на спробу придбання Tesla Model 3: в черзі – сотні тисяч, а дата поставок перших автомобілів все відкладається і відкладається. Скасування віз для поїздок в країни ЄС стало б помічною справою, особливо при створенні можливості експлуатації авто на іноземній реєстрації без розмитнення, нехай навіть за «абонплату». Ми вже стільки прочекали і стільки раз обводили нову дату «приходу безвізу» в календарі, що вже і покинути очікування якось шкода. Можливо, бажане все ж стане дійсним, хоча б в 2017?

Розмитнення

В цьому секторі існує цілий ряд законодавчих ініціатив, які можна розділити на дві основні течії. Перша – зменшення податків на імпорт. Серед таких ідей – ліквідація ПДВ (законопроект №5401), скасування ввізного мита (з/п №4382) та кілька документів, що стосуються електричних автомобілів. Другий напрямок – створення можливості ввезення та експлуатації на тривалий час автомобілів, зареєстрованих за кордоном. Тут присутній цілий ряд законопроектів, які можуть продовжити термін «транзиту» від 30 днів до 1 року, але поки що всі вони чекають своєї черги на внесення до порядку денного та голосування у Верховній Раді

Можливо, автомобілісти отримають право експлуатувати автомобілі на «чужих номерах» на платній основі, без всіляких «пересічок» взагалі. Загалом, шанси є, і незаперечний факт, що проблема активно обговорюється і її намагаються вирішити на найвищому законодавчому рівні. Запасаємось терпінням і чекаємо добрих новин від депутатів.

Читайте також:  Усе частіше транспортні засоби виявляють з підробленими документами

Джерело.

facebook