fbpx

Які сновні фактори викликають прищі

Не секрет, що гормони впливають на всі процеси, що відбуваються в нашому організмі, у тому числі вони мають прямий вплив на освіту прищів. Напевно, немає такої людини, у якої ніколи не було прищів, всі ми коли-небудь стикалися з цією проблемою. Але якщо в молодому віці появу прищів є природним явищем, то в більш зрілому віці постійні і не проходять прищі однозначно вказують на порушення гормонального фону. який призводить до серйозних проблем зі здоров’ям.

Розглянемо основні гормональні причини появи прищів.

Андрогени

«Гормональний сплеск» — природні вікові зміни гормонального балансу. Це одна з найпоширеніших причин появи прищів в юності. Стероїдні гормони, головним чином андрогени, або чоловічі  гормони, виробляються не тільки у юнаків, але в тому числі і у дівчат. Вони і викликають так звані підліткові прищі. А в період  зрілості рівень андрогенів підвищується значно. Роблячи вплив на багато процесів в організмі людини, стероїдні гормони є внутрішньою причиною, що викликає вугровий висип. Вони сприяють складним біохімічним реакціям в шкірі, в ході яких відбувається значне збільшення кількості секреторних клітин сальних залоз — себоцітов. Це схоже на збільшення кількості трудівників на «фабриці», що виробляє шкірний жир. Зазвичай, навіть при жирній проблемній шкірі шкірне сало має рідку консистенцію. Але гормони не тільки провокують прищі у підлітків, але і збільшують кількість шкірного жиру, при цьому його складу стає в’язким і ущільнюється.

Причини появи вугрової висипки полягають в тому, що в протоках волосяної фолікули формується пробка. Спочатку це мікрокомедони, з яких вже утворюються і відкриті камедони, і закриті камедони. Пробки із камедонів блокують вихід назовні не тільки сала, а й продуктів життєдіяльності сальних залоз. Це стимулює початок активного розмноження пропіонових бактерій акне (Propionibacterium acnes), що отримали надмірну кількість харчування. Місце проживання цих бактерій — волосяні фолікули і сальні залоз. Зазвичай вони ні як себе не проявляють, але отримавши надлишок їжі, вони стають причиною запалення і виникнення прищів. Продуктам життєдіяльності цих мікроорганізмів властиво надавати надмірне подразнюючу дію на тканини, що оточують їх. Це і провокує запальні процеси. Від формування гнійників волосяний фолікул розширюється до тих пір, поки не розірветься.

Головні причини, що викликають появу прищів:

• Спадкові причини, пов’язані з тестостероном. Це відбувається, тому що особливість реакції шкіри і гормональний фон передається у спадок. Тому однією з причин появи прищів у вісімнадцять років може бути спадковий фактор.

• Очевидно, що у підлітків, батьки яких страждають або страждали від акне, зростає ймовірність появи підліткових прищів. А в тому випадку, якщо від цієї ж проблеми страждали обоє батьків, то підлітку слід очікувати серйозних проблем з підлітковими прищами.

Звичайно, причини появи прищів і вугрів, залежать і від деяких інших обставин.

Предменструальна поява

Рівень стероїдних гормонів в організмі жінки підвищується в останніх фазах менструального циклу, у зв’язку з цим приблизно у сімдесяти відсотків жінок з’являються перед місячними прищі.

Не всі представниці слабкої статі страждають від акне, але один або два прищика на початку місячних спостерігаються у всіх. Ті ж з них, хто і без того страждає прищами, відзначають появу гнійних прищів ще за тиждень до початку менструації. До речі, існує спеціальна методика, так звана карта прищів. яка дозволяє залежно від місця появи прищів, з великою часткою ймовірності вказати на захворювання та органи, що викликають проблеми зі здоров’ям.

Порушення ліпідного обміну

Тут мається на увазі підвищений рівень у крові всіх видів ліпідів: холестерину, тіргілцерідов, фосфоліпідів та ін. Відомо, що якщо є надлишок цих речовин, то вони створюють надмірне навантаження на судини і викликають порушення кровообігу. А це призводить до серйозних захворювань. Підвищений вміст ліпідів може виявити тільки лабораторне дослідження, тому що симптоми з’являться лише тоді, коли ураження артерій вже отримало значний розвиток. Тоді з’являються такі симптоми, як запаморочення, шум у вухах, хворобливі відчуття при ходьбі.

Будьте уважні до себе! Адже в такому стані важливий і контроль та профілактика захворювань. А значить обов’язково потрібно відвідати лікаря, пройти обстеження і отримати хороше лікування.

Причини порушення ліпідного обміну можуть бути різні. Наприклад, вісімдесят відсотків випадків порушення ліпідного обміну теж обумовлені генетично і ні як не залежать від характеру харчування. Тільки у двадцяти випадках зміна харчування можуть поліпшити становище.

Так само причинами порушення ліпідного обміну можуть служити діабет, ожиріння, похилий вік, алкоголізм, куріння тютюну, менопауза у жінок. Іноді це відбувається через прийом таких медикаментозних препаратів, як кортикоїди, ретиноїди, гормональні протизаплідні засоби.

Заходи профілактики.

• Не рекомендується вживати міцні міцні напої, палити.

• Більше пити зеленого чаю.

• Займатися фізкультурою, робити зарядку.

• Дотримуватись власної дієти, що не перенасиченої жирами і цукрами.

Жіночі гормональні прищі

Якщо підвищений тестостерон у вісімнадцять років, і на обличчі прищі, то це не причина для особливого занепокоєння. Але коли вам вже за тридцять, а прищі все ще не пройшли, то задуматися про своє здоров’я і пройти обстеження — просто необхідно. Зазвичай, прищі є результатом порушень при виробленні  гормонів. Цей вид прищів так і називають — гормональні жіночі прищі. Вони пов’язані безпосередньо з гінекологією і причина прищів — це гормональні порушення. Наприклад, часто причина прищів на обличчі — полікістоз яєчників, дисбаланс яких-небудь гормонів. Їх можуть спровокувати вагітність або аборт, різко змінюють гормональний статус жінки.

Прищі і інсулін

Шлунково-кишковий тракт засвоює швидкі вуглеводи з високою швидкістю, що викликає миттєве підвищення рівня цукрів у крові і в свою чергу призводить до викиду інсуліну, а це прямі причини появи прищів. Адже знижуючи рівень цукру, інсулін перетворює його в жир, частина якого буде виходити через шкіру, провокуючи запалення і подразнення шкіри, а це і є причини прищів, про які ми говорили на початку статті.

Читайте також:   Анафілактичний шок – убивця, про якого мало хто чув – найчастіше буває від ліків

Джерело.

You cannot copy content of this page