fbpx

Які прогнози висловлюють експерти щодо курсу гривні

Українська гривня другий місяць поспіль укріплює свої позиції на міжбанківському ринку. За цей час вона відвоювала у долара більше 50-ти копійок. Нині в обмінниках столиці американські гроші купують в середньому по 26,20, а продають по 26,50. Причиною зміцнення курсу, фінансисти називають високі світові ціни на українську продукцію та перевищення пропозиції валюти над попитом.

В Нацбанку вважають, що українські гроші продовжать укріплюватися до кінця літа. За цей час долар на міжбанку може втратити ще гривню і навіть півтори. Натомість вже восени ситуація зміниться. Адже до кінця року Україна має повернути понад два з половиною мільярда доларів за зовнішніми позиками та знайти валюту на закупівлю енергоресурсів на зимовий період. Дефіцит долара почне суттєво тиснути на міжбанківський ринок.

“Загальний прогноз в тому, що гривня буде продовжувати послаблюватись. Це десь 28-29 гривень за долар до кінця року, але ж знову таки, не очікую, що це буде якийсь там шоковий сценарій. Це просто економіка генерує постійний дефіцит валюти”, – пояснив виконавчий директор Центру CASE Україна Дмитро Боярчук.

Читайте також: Любомир Гузар: Поведінка деяких представників влади змушує задуматися

Крім того, вартість наших грошей залежить від обсягу іноземних позик. Так, у квітні стабілізувати гривню дозволив мільярдний кредит від МВФ. До кінця року Фонд має виділити Україні ще чотири з половиною мільярда. Без них та грошей інших міжнародних фінансових організацій держава не матиме шансів поповнити резерви Нацбанку та втримати гривню від знецінення. Переконані експерти та фінансисти.

Джерело.

You cannot copy content of this page