fbpx
Саморозвиток
Яка шкіра є справжньою та екологічно чистою?

Ця стаття буде присвячена “шкірі рослинного дублення”.

Я завжди віддаю перевагу в роботі та особистому користуванні шкірі рослинного дублення (англ. leather vegetable tanned). Для мене це найулюбленіший матеріал. Працюючи з нею, я отримую естетичне задоволення. Вона екологічна, довговічна і має найприємніший (деревний, фруктово-ягідний…) природний запах. Це матеріал з історією та «душею».

Спосіб дублення рослинними танінами був відомий ще в Стародавній Греції та Єгипті, протягом століть був єдиним і займав кілька місяців.
Основою цього методу є дубильні речовини рослинного походження (таніни). Таніни – це поліфеноли природного походження, що містяться в корі дерев, насінні, корені, листі та шкірці плодів, зберігають рослини від комах та захворювань. Вони ж надають шкірі міцність, еластичність та характерний колір, часто у відтінках бежевого. Таніни відповідальні за перетворення шкіри тварини на унікальний, міцний і стійкий до впливу, матеріал на багато років. Таніни надають шкірі неповторний теплий і блискучий відтінок, який стає інтенсивнішим з часом (патиною).

Колись вся шкіра була рослинного дублення, але промислова революція зробила «свій внесок». Так в 1858 року відкрито швидший і дешевий спосіб – дублення хромом. Процес почав займати менше одного дня. Більше того, така шкіра більш стійка до дії води. На сьогоднішній день 80-90% усієї шкіри обробляється цим способом. Звичайна хромова шкіра – це інша історія. Хром у багатьох формах винятково токсичний і може спричиняти алергію. Виробництво хромової шкіри пов’язане із забрудненням води. В даний час залишилося зовсім небагато виробників шкіри рослинного дублення в Європі, Північній Америці та Японії. Тепер це нішевий товар, який коштує в рази дорожче за конкурента.

То чому шкіра рослинного дублення досі має великий попит?

Шкіра рослинного дублення – це СПРАВЖНЯ шкіра. Природні барвники окислюються при механічному, термічному та хімічному впливі. Внаслідок їх накладання утворюється патина – унікальний зовнішній вигляд шкіри. Щодня, кожен дотик рук, кожен промінь світла – вона пам’ятає все. Будь-яка дія залишає на ній свій слід. Таким чином вона поглинає та зберігає сліди нашого життя, вона «дозріває». Виріб зі шкіри рослинного дублення – це незакінчена річ. Тільки в руках користувача вона починає жити. У цьому є краса, яку неможливо передати словами. Виріб, який пройшов з вами через роки, який пам’ятає всі ваші подорожі, коштує набагато більше, ніж нова річ.

Природне «старіння» (патинування) не впливає негативно на властивості шкіри, натуральним чином проявляє вплив часу. Жодна шкірка не схожа на жодну іншу, її особливі характеристики дають широкий спектр застосування за формою та дизайном. Дизайнери знаходять у ній матеріал, здатний підвищити цінність проекту моди, споживачі знаходять продукт, який долає моду, набуває цінності з часом. Вибір виробу зі шкіри рослинного дублення означає вибір унікального матеріалу, що відбиває стиль життя власника.

Молекулярну структуру шкіри рослинного дублення скріплюють масла. Вода ж навпаки вимиває зі шкіри масла та позбавляє її міцності. Важливий момент у цьому випадку – це догляд. Шкіра рослинного дублення потребує регулярного підживлюючого зволоження  для збереження своїх властивостей.

Шкіра рослинного дублення не містить токсичних речовин шкідливих для людини, добре переноситься тими, хто страждає від алергії на метал (хром) і повністю біорозкладається. Її виробництво пов’язане з меншим навантаженням на екологію та людей. Купуючи речі зі шкіри рослинного дублення, ви можете бути впевнені, що вашому здоров’ю та природі нічого не загрожує.

Віктор Кондратенко