fbpx

Як захиститися від холоду і уникнути обмороження? Поради від українських полярників

Схоже, до нас прийшла справжня зима з морозами. Тож пропонуємо поради від українських полярників з Антарктичної станції Вернадського, як захиститися від переохолодження та обмороження.

– Щоб не змерзнути на морозі – рухайтеся! Навіть, якщо доводиться стояти/сидіти на одному місці, робіть рухи пальцями, ногами, руками, розминайтеся.

–  Не виходьте на холод голодним – організму треба багато енергії. Візьміть з собою шоколад чи поживний батончик, якщо раптом треба буде відновити сили.

– Не менш як за півгодини до виходу з дому змастіть обличчя та руки жирними кремом, а для губ використайте гігієнічну помаду чи бальзам.

– Вдягайте кілька шарів одягу, між якими завжди має залишатися простір: так краще зберігається тепло.

– Слідкуйте, щоб ваші речі були сухими. Приміром, якщо йдете ліпити сніговика, то візьміть з собою кілька пар рукавичок.

– Максимально закривайте всі ділянки тіла: вдягайте теплі рукавички, шапку, а зверху ще капюшон. Для захисту обличчя можна використати баф – це багатофункціональна пов’язка, яка гарно відводить вологу.

– Дуже зручна та тепла річ – термоодяг. Він існує різних видів. Наприклад, для активного руху на морозі обирайте той, що гарно відводить вологу. Якщо ж ваша активність буде не дуже високою, то потрібен теплозберігальний одяг.

– Зараз також є багато спеціального одягу, який захищає від низьких температур та вологи, зокрема куртки й комбінезони. Можливо, це не дуже вишукано, але точно тепло.

– Тісне взуття на тонкій підошві – це гарантія того, що ваші ноги змерзнуть. Як і в випадку з одягом, між ногою в теплих шкарпетках і взуттям має залишатися певний простір для збереження тепла. Краще утримати його допоможе і товста підошва.

– Грітися алкоголем – це дуже погана ідея. Він дає уявне відчуття тепла тільки на перший час, а потім навпаки сприяє переохолодженню.

Національний антарктичний науковий центр, Facebook

You cannot copy content of this page