fbpx
Саморозвиток
Як захиститись від нападу будь-якої собаки?

Ми розповімо Вам про найкращі способи захисту і ці знання можуть стати вам у нагоді в майбутньому. Згідно зі статистикою щороку нападам собак у світі зазнають близько чотирьох мільйонів людей. Досить часто ми зустрічаємо на вулиці цілі зграї бродячих собак. Часом вони виглядають досить мирно, але можуть напасти на людину.

Що змушує цього вірного друга і товариша іноді перетворюватися на нещадного ворога?

Для початку давайте розберемося чому собаки нападають і розглянемо найпоширеніші причини нападу. На думку більшості кінологів, однією з найпоширеніших причин нападу собак на людей є захист території. Справа в тому, що собаки вважають своєю територією місце, де вони мешкають. Це може бути дворовий простір або територія якоїсь ділянки, що просто охороняється собакою . Тому вони вважають певну територію своєю і часто нападають, коли ви туди вторгаєтесь.

Наступною причиною нападу може бути їжа. Відомі нерідкі випадки нападу бродячих собак на людину, коли вона несе з собою їжу. У цьому випадку мета собак просто добути собі їжу.

Також однією з причин нападу може бути – сказ. Причому спочатку собака може здаватися цілком доброзичливою, але без причини нападати.

Наступною причиною нападу собак часто є об’єкти, що рухаються. Деякі собаки люблять переслідувати об’єкти, що швидко рухаються. Наприклад автомобілі, мотоцикли, велосипеди і людей, що просто біжать. Найчастіше для них це своєрідна розвага, яка часто може переходити в напад.

Як захиститися від нападу собак?

Завжди уникайте зіткнення. Щоб уникнути зіткнення, намагайтеся не дивитися в очі собаці так як це сигнал до агресії. Не показуйте переляку або хвилювання перед вороже настроєним собакою, будьте впевнені в собі і слідуйте своєю дорогою. Не починайте бігти, щоб не викликати в тварині мисливські інстинкти і уникнути нападу ззаду.

Намагайтеся не торкатися собак особливо під час їжі або сну. Якщо на вашому шляху знаходиться зла собака, не кричіть на неї і не замахуєтесь на неї руками. Завжди намагайтеся уникнути зіткнення, обминаючи злих собак.

Що робити, якщо собака все-таки нападає на вас?

У більшості людей відразу виникає бажання втекти, але це марно, оскільки собака бігає швидше за людину, а якщо ви знаходитесь на відкритому просторі, то добігти до укриття не вийде тим більше. Бігти має сенс лише в тому випадку, якщо ви гарантовано опинитеся поза досяжністю собаки, тобто можна залізти на гіллясте дерево, сховатися в під’їзді і так далі. Якщо сховатися не виходить і собака вже зовсім близько, то приготуйтеся захищатися і головне не панікуйте.

Кінологи стверджують, що собака зазвичай кусає за той предмет, який знаходиться найближче до неї. Тому якщо у Вас в руках знаходиться сумка, одяг або парасолька, то виставте це у бік собаки і він неодмінно вчепиться в цей предмет. При цьому потрібно обов’язково його тягнути на себе, відповідно собака тягтиме предмет у свій бік, інакше собака може відпустити предмет і перейти на ногу руку і так далі. Тому якщо собака вчепився за предмет, то не відпускайте його, зробіть крок назад, щоб він був начебто в натяжку.

Огляньтеся, можливо, поруч є предмет, який придатний для захисту. Це можуть бути камені, ціпки або арматура. Якщо під ногами пісок, то можна сміливо в одну руку взяти жменю піску і кинути собаці у вічі, щоб нейтралізувати його. У собаки найвразливіші місця – це кінчик носа, очі, перенісся, потилична частина, суглоби лап і пах.

Якщо вдасться  схопити собаку за задні лапи та підняти над землею, то експерти рекомендують здійснити так званий кидок на землю. Потім використовуючи вагу власного тіла, притиснути собаку до землі колінами або ліктями. Знайте, що собаки не вміють боротися, тому знерухомити тварини це хороший спосіб, поки хтось не прийде до Вас на допомогу.

Якщо на Вас нападає великий собака, то перше, що потрібно зробити, це захистити горло притиснувши підборіддя до грудей і виставити вперед свою руку. Потім іншою рукою схопити її за загривок, осідлати і спробувати знерухомити тварину. Цей спосіб вимагає певної спритності та сили, але тільки так Ви зможете врятувати своє життя у безвихідній ситуації.

Можна використовувати одяг і в момент наближення собаки накрити її морду, а поки вона розбиратиметься з вашим одягом намагайтеся втекти, якщо в досяжності є відповідне місце, щоб укритися. Якщо у вас в руках є пляшка з водою, то хлюпніть їй у морду води. Є собаки, які мають панічний страх перед водою. Можна кинути мобільний телефон, парасольку, сумку, рюкзак і все те, що ви встигнете підняти з землі. Є ймовірність, що зосередившись на ближній меті, собака відстане від вас. Як правило погляд собаки завжди спрямований на місце укусу, тому можна оцінити траєкторію, ухилитися і різко штовхнути її ногою. Слід враховувати, що больовий поріг у неї значно вищий, ніж у людини, і вона може продовжувати нападати навіть після багатьох легких ударів.

Як би не склалася ситуація ви повинні знати, що кожен собака під щелепою на шиї з обох боків від трахеї має подібність заглиблень. Якщо схопити за них великим і вказівним пальцем і сильно стиснути з обох боків, собака відпустить. Це буде для неї дуже болісно. Краще заздалегідь знайти ці болючі точки у знайомих собак, а то в екстремальній ситуації ці точки відразу складно намацати.

Давайте розглянемо найефективніші засоби захисту від нападу собак.

Перцевий балончик. Балончик газовий перцевий – це найпростіший, ефективніший і найгуманніший засіб самооборони. Балончик повинен бути обов’язково перцевим, тому що балончики типу черемха і такі інші проти собак неефективні, тому їх не варто використовувати. Поцілити газом з балончика потрібно собаці  прямо в ніс – це її найчутливіша зона. Перцевий газ викликає подразнення слизової оболонки очей і морди тварини, а також збиває її дихання. Все це швидко зупинить атаку на вас і дезорієнтує у просторі, тим самим дасть вам запас часу, щоб уникнути нападу.

Трохи менш ефективним, але часто використовуваним засобом захисту є ультразвуковий відлякувач собак. На відміну від газового балончика, ультразвуковий відлякувач собак не завдає фізичної шкоди тваринам і впливатиме відразу на всю зграю. Ультразвук  не чутний для людини, але на собак він діє гнітюче і вони намагаються втекти.

Бережіть себе, а головне – любіть тварин, в тому числі і собак. Це дозволить вам уникнути більшості неприємних ситуацій.