fbpx
Дозвілля
Як відрізнити грип від ГРВІ та не заразитися ним – епідеміолог

Необхідно приймати імуностимулятори, хоча б звичайні вітаміни, та не переохолоджуватися.

Як відрізнити грип від ГРВІ та вберегти себе від хвороби, в інтерв’ю ТСН.uа розповіла Тетяна Дихановська, завідувач Центру грипу та ГРВІ в Українському центрі з контролю і моніторингу захворювань МОЗ.

“Якщо людина захворіла на грип, то вона завжди може точно назвати час, аж до хвилини, коли вона відчула себе погано. Також серед симптомів – різкий підйом температури, часто вище 39 градусів, ломота у м’язах, біль в очах, і тільки на другий-третій день приєднуються нежить і сухий кашель.

А початок ГРВІ змазаний. Респіраторні інфекції починаються з нежитю, кашлю, болю в горлі. Температура може бути, а може і не бути”, – розповіла Дихановська.

Епідеміолог також повідомила, що якихось особливих методів для профілактики грипу не існує, просто потрібно загартовуватися.

“У натовпі необхідно триматися подалі, хоча б на відстані 1,5-2 м, від людей, які кашляють або чхають. Не переохолоджуватися. Приймати імуностимулятори, хоча б звичайні вітаміни.

Читайте також:ПАСАЖИРІВ ЗАЛІЗНИЦІ ПЕРЕВЕДУТЬ НА ЕЛЕКТРОННІ КВИТКИ

Носити з собою вологі серветки, просочені спиртом, або інші знезаражуючі засоби, щоб протирати руки після того, як бралися за ручки дверей у транспорті, громадських приміщеннях. Оскільки ми потім торкаємося руками носа, рота, очей, і тим самим переносимо віруси”, – додала вона.

Джерело.

facebook