fbpx

Як українці всього світу вітають один одного з Днем Соборності

Сьогодні, 22 січня, з нагоди Дня Соборності України, в різних куточках нашої планети звучить гасло: “Хай живе вільна та єдина Україна!” Громади українців в усіх країнах світу фотографуються із цим гаслом та публікують фото у соцмережах, долучаючись у такий спосіб до свята єдності.

“Ніхто нічим не буде ділитися, ні торгувати! Україна Єдина, Соборна і Незалежна! – написала у своєму Твіттері Фабіана Троненко, дружина українського посла у Бразилії.

З нагоди Дня Соборності України українська громада в Астані (Казахстан) приєдналася до флешмобу United Ukraine. Учасники щиро висловили свою впевненість у єднанні українського народу та налаштованості подолати всі труднощі, зазначають у Посольстві.

“Любіть Україну!”, – закликають вустами Сосюри українці далекого Казахстану.

Антоніна Кумка, діяч діаспори Канади, відома вчителька та громадська активістка нагадує історію свята:

“За рік до того був випущений IV Універсал про повну незалежність УНР, – пише Антоніна Кумка. – День Соборності був скоріше символічною подією, так як не було єдності української верхівки. Керівники не могли дійти згоди і не були готові вести об’єднану незалежну Україну вперед та розвивати її.

Саме через це Україна незабаром потрапила у тенета більшовизму.

Аж у 1990 році, 21 січня, поняття “Соборна Україна” знову з’явилося, коли був створений живий ланцюг з приблизно 3-ох млн українців від Львова до Києва, з метою підтвердження прагнення українців до незалежності та відновлення власної держави “Україна”.

Вищеописані події дуже нагадують те, що відбувається в Україні останні 25 років. Постійний розбрат у владі країни, небажання/невміння працювати на користь держави і людей призводять до того, що значна частина українців не відчувають себе частиною Соборної України. А скоріше намагаються влаштувати власний комфорт будь-якою ціною, здебільшого за рахунок держави.

У подіях на Майдані, як у 2004, так і у 2013-2014 брали участь декілька мільйонів людей – приблизно стільки ж, скільки створювали живий ланцюг у 1990-ому, – пише пані Антоніна. –

Більшовики загарбали і намагалися знищити Україну і українське через недбалість і розбрат в українській владі. Через те, що інтереси України, як окремої, незалежної держави не було кому відстоювати. І таке ставлення поширювалося на нижчі ланки влади.

Так Росія тепер окупувала Крим і продовжує знищувати Донбас. І далі немає в української верхівки волі до єдності заради України і до змін заради українців.

День Соборності 22 січня нагадує нам усім, що час зробити цей день НЕ ЛИШЕ символічним”.

У сусідній Польщі також вібудуться заходи з нагоди свята. Акції пройдуть у різних містах. Найбільші – у Варшаві та Любліні. Кожного року з нагоди національного свята жителі Любліна приходять схилити голови перед могилами борців за волю України.

А тим часом Малайзія приєднується до флешмобу!

І Аргентина!

Привітання з Туреччини!

“Україна – єдина! Африканський січень у Посольстві в Кенії, Найробі”, – публікує своє привітання Посольство України в Кенії.

 

Вітаючи один одного, українці не втомлюються казати: ми єдині навіть тоді, коли розкидані по світу.

Читайте також: Вартiсть долара наближається до позначки 30 гривень. Що далі?

Джерело.

You cannot copy content of this page