fbpx

Як танцюючі фігурки вчать малечу грати на піаніно

Розробники з Массачусетського технологічного інституту Сяо Сяо і Хіросі Ісії розробили пристрій Andante, який дозволить навчити дітей почуття темпу і виразності при грі на піаніно. Пристрій складається з синтезатора з системою навчання, при якій потрібні клавіші притоплюються, і проектора, що виводить на екран над клавіатурою силуети танцюючих чоловічків.
У навчальному режимі чоловічки починають рухатися, «наступаючи» на потрібні для виконання мелодії клавіші. Рухи у чоловічків можуть бути різноманітними: вони можуть стрибати по клавішах, бігати, йти спокійно або швидко і навіть крастися. Цими рухами вони показують швидкість, з якою треба виконувати твір. Повнота чоловічків позначає силу натискання на клавіші.
За оцінкою розробників, система Andante при навчанні дітей дозволить їм відчути, а не механічно завчити, зміни швидкості виконання і виразності виконання музичного твору. Поки що Andante може допомогти з виконанням тільки закладених в пам’ять мелодій.
Розробники мають намір доопрацювати систему, щоб вона могла виступати, наприклад, другим піаністом при грі в чотири руки. Допрацьована система зможе транслювати танцюючих чоловічків на клавіатуру, рухи та зовнішній вигляд яких буде відповідати швидкості і сили натискання на клавіші.

You cannot copy content of this page