fbpx
Авто
Як правильно підібрати шини і диски для свого автомобіля

 

При виборі коліс потрібно враховувати умови їзди, стиль водіння. Але так само важливо підібрати комплект, який відповідає параметрам машини. А для цього корисно ознайомитися з характеристиками виробів.

важлива вимога

Пошук відповідних шин і дисків на авто – завдання вкрай відповідальне, адже від цього вибору залежить ваша безпека на дорозі. На автомобільному ринку представлені комплектуючі, які підходять для різних умов їзди і стилю водіння.

Але перш ніж вибирати конкретний тип потрібно визначитеся з розмірами комплекту. Адже якщо колеса підібрані неправильно, погіршується керованість машини. Це може викликати серйозну поломку або аварію.

диски

Підбирайте вироби з розмірами, які рекомендує виробник. Ці номери надруковані в керівництві до авто. Краще витратити час і підшукати відповідний по параметрам комплект, ніж ризикувати безпекою.

Вибираємо шини та диски з маркування

Давайте розбиратися, які дані вказані в маркуванні автошин. Наприклад, покришка 235/70 R17 97R, де:

– 235 – ширина шини, мм;

– 70 – відношення висоти профілю до ширини,%;

– R – радіальна конструкція шини;

– 17 – посадковий діаметр, дюйми;

– 97 – індекс навантаження (730 кг);

– R – індекс швидкості (170 км / ч).

Зверніть увагу, що профіль автошини – відносна величина. Якщо замість комплекту 235/70 R17 ви виберете 255/70 R17, то зі збільшенням ширини покришки збільшиться і її висота. А це вже не буде відповідати характеристикам авто.

Врахуйте, що низько профільна гума до 60% підходить для швидкісної їзди по рівних дорогах. Але для бездоріжжя вона не годиться, так як силу удару при наїзді на перешкоду передає підвісці. А ось високопрофільні покришки від 60% підходять для їзди по бездоріжжю, але на асфальті відчувають себе не так впевнено.

Підбираючи відповідні диски на авто, подбайте, щоб їх зовнішній діаметр збігався з посадковим діаметром шин. Якщо діаметр обраної моделі відрізняється від рекомендованого виробником, то підбирайте шини з іншим профілем. Загальний діаметр колеса повинен залишитися незмінним.

Давайте розберемо приклад маркування 8,5J R17 PCD5X112 ET48 DIA66.6, де:

– 8,5 – ширина вироби, дюйми;

– 17 – діаметр, дюйми;

– 5 – кількість кріпильних отворів;

– 112 – діаметр окружності, на якій розташовані кріпильні отвори, мм;

– ET48 – виліт, мм;

– DIA66.6 – діаметр центрального отвору, мм.

Можна підібрати вироби з великим центральним отвором, шириною або іншим вильотом. Але модель з іншим PCD встановити не вдасться. Посадкові отвори колеса і маточини повинні збігатися.

Особливості вибору дисків

Шукаючи конкретний комплект, враховуйте умови їзди, особисті уподобання і фінансові можливості. Виходячи з цих вимог, вибирайте вироби:

Штамповані – дешеві моделі, виготовлені зі сталі. При наїзді на перешкоду вони гнуться. Але їх можна легко відремонтувати, що підкуповує економних водіїв. З усіх типів штамповані – найважчі, що погіршує керованість авто. Крім того, вони більше за інших схильні до корозії. А їх дизайн складно назвати привабливим;

Литі вироби виготовляються зі сплаву магнію або алюмінію і позбавлені недоліків штампованих побратимів. Вони легше, міцніше, відрізняються різноманіттям дизайнів. Але при цьому їх вартість вище, ніж у сталевих моделей. А основний недолік полягає якраз в підвищеної міцності. При наїзді на серйозну перешкоду вони не гнуться, а розколюються. Відновити їх після пошкодження проблематично;

Ковані диски – легкі, міцні, їх складно пошкодити, що стає своєрідним недоліком – всю силу удару вони передають підвісці. Коштують такі вироби дорожче легкосплавних побратимів;

Хромовані – легкосплавні вироби, оброблені нікелем. Обробка надає їм привабливий блиск, але інших відмінностей від литих побратимів у них немає. Правда, хром з часом «облазить», тому їх естетична цінність недовговічна;

Складові – моделі, зібрані з декількох частин. Вони міцні, надійні і дорогі. Вибирайте комплект, деталі якого скріплені титановими болтами. Якщо кріплення будуть сталевими, корозії не уникнути;

Спіннери– литі вироби, на які встановлено легкосплавна пластина. Коли автомобіль рухається, створюється враження, що колесо нерухомо. А при зупинці машини пластина розкручується під дією кінетичної енергії. Цінність таких комплектуючих – виключно естетична. Оскільки вони важче, дорожче легкосплавних побратимів і при цьому більш крихкі.

Читайте також:  Компанія Pirelli представила «розумні» шини

Якщо ви не знаєте, які колеса підходять вашому авто, загляньте в керівництво до нього. Там ви знайдете параметри, яким повинен відповідати комплект. Якщо встановити на автомобіль вироби невідповідних розмірів, це може стати причиною поломки або серйозної аварії.

Джерело.

facebook