fbpx
Авто
Як правильно підготувати авто до зими: корисні поради від А до Я (відео)

Зима для автолюбителів – стресова пора. Мороз, сніг, слизькі дороги і кучугури створюють додаткове навантаження на автомобіль. Тому до холодного періоду машину варто підготувати.

Взимку авто має бути абсолютно справним. Адже якісь дрібні несправності, непомітні у теплу пору року, під час морозів можуть обернутися великими неприємностями.

Ось кілька порад, як краще підготувати свого залізного коня до українських морозів.

Щітки склоочисників

Від видимості взимку залежить безпека їзди. Особливості українського клімату, тобто спекотне літо і холодна зима, сприяють швидкому зносу гумових деталей “двірників”. Влітку вони розсихаються, а взимку покриваються льодом.

До того ж асфальт взимку посипають досить агресивними засобами. З-під коліс машин, що їдуть попереду, вони потрапляють на лобове скло і помітно прискорюють зношення щіток склоочисників.

Заміна масла

Зазвичай рекомендують перед зимою змінити масло. Але якщо ви їздите на “всесезонці”, то робити це варто не безпосередньо перед зимою, а заздалегідь. Адже кожна заміна масла – це певний стрес для двигуна. Тому краще якщо двигун з новим маслом трохи поїздить при плюсових температурах.

Також не варто забувати і про масло в трансмісії та інші експлуатаційні рідини – доцільно перед зимою перевірити їхній стан і при необхідності замінити. До слова, взимку найкраще зарекомендували себе синтетичні масла.

Радіатор

Часи, коли в радіатор заливали воду, давно пройшли. Але це не означає, що система охолодження стала безпроблемною. Принаймні, варто замінити старий антифриз і перевірити всі патрубки, а також переставити заслінки радіатора, якщо вони є, у зимове положення.

А рідина системи охолодження і в бачку омивача скла повинні відповідати сезону та мати достатній “запас міцності”, щоб нічні морози не піднесли неприємний сюрприз.

Перевірити акумулятор

Акумулятор взимку – серце автомобіля. Але під час морозів він піддається сильним навантаженням. Мінусова температура може скоротити час роботи акумулятора, або й зовсім вивести з ладу.

Перед настанням холодів достатньо провести нескладну профілактику: перевірити чистоту клем, затягнути кріплення тугіше та перевірити напругу розімкнутого ланцюга. Нормальний показник – 12,5-12,9 В. Якщо акумулятор не видає нормального струму, то шлях один – заміна.

Перевірте фільтри

Новий фільтр двигуна допоможе уникнути надмірного утворення конденсату через перепад температур і захистить двигун від попадання пилу. Вода в двигуні може стати причиною гідроудару. А це прямий шлях до ремонту.

Пил в свою чергу може пошкодити стінки циліндрів. Це призведе до нерівної роботи двигуна та надмірної кількості вихлопних газів.

Слідкуйте за паливом

Паливний бак має бути повним. Тоді на його стінках не буде накопичуватися і намерзати конденсат, а кристали, що утворилися, не потраплять в паливну систему. Інакше, можуть вийти з ладу паливний насос або форсунки, куди вода дістанеться під високим тиском.

Відрегулювати фари і гальма

Не секрет, що часто фари світять зовсім не так як треба. Перед зимою варто відрегулювати очі автомобіля так, щоб світлотіньова межа була в нормі.

Гальма повинні бути відрегульовані ідеально. Це стосується і балансу гальмівних сил і роботи АВС. Крім того, перед зимою варто замінити і колодки, якщо це потрібно, а також гальмівну рідину.

Приведіть у порядок також дроти і свічки. Від якості їх роботи залежить не тільки стабільна робота двигуна, але і витрата палива.

Скористатись послугами СТО

Програма підготовки машини “стандарт” включає перевірку акумуляторної батареї, склоочисників, якості охолоджуючої та гальмівної рідин, рівня тосолу чи антифризу, а також діагностика ходової і гальмівної систем. Без вартості матеріалів усе це коштуватиме 150 гривень.

Читайте також:ЩО РОБИТИ, ЯКЩО АВТОМОБІЛЬ «ЗАМОРОЖЕНИЙ»

До програми “Максимум” на СТО входить вищезгаданий перелік плюс змазка гумових ущільнювачів салону силіконом, нанесення гарячого воску на елементи кузова для запобігання корозії. А для авто з дизельними двигунами – заміна паливного фільтра. І це обійдеться автовласнику у 380 гривень.

Ціни можуть дещо коливатися на різних автосервісах. Але не забувайте, що потрібно заплатити ще і за матеріали.

Для бюджетного авто вони коштуватимуть 300 гривень, для машин середнього класу – 800 гривень, а преміум клас обійдеться у 1600 гривень.

Витрати чималі, але необхідні. Адже ті, хто не встиг підготувати автомобіль вчасно, з настанням морозів стають “незапланованими” клієнтами станцій техобслуговування.

Джерело.